Кабмін готує реформи в економіці / фото УНІАН

Кабінет Міністрів готує п'ять євроінтеграційних кроків і реформ, які дозволять Україні впровадити кращі європейські практики.

Про це під час онлайн-зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, сказано в повідомленні на урядовому портал.

«Ми зараз активно обговорюємо з нашими європейськими партнерами питання «промислового безвізу» України з Європейським Союзом. Це повинно значно спростити доступ українських товарів на ринок ЄС. Також ведемо переговори про підписання угоди про спільний авіаційний простір. На нашу думку, ця угода може стати вагомим двигуном для відновлення авіаційного сектору, який суттєво постраждав від коронакризи у всьому світі», - цитує Шмигаля його прес-служба.

Третім кроком, за словами керівника уряду, має стати приєднання України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E, що дасть змогу створити повноцінну конкуренцію на ринку електроенергії, допоможе встановити справедливу ціну і підвищити безпеку самих мереж.

«Важливим блоком у контексті євроінтеграції України також є реформа митниці. Ми чітко розуміємо, що митниця може бути реформована не через окремі персоналії, а лише через створення там європейських правил. Зокрема, це євроінтеграційні проекти з об'єднання баз митної вартості з ЄС, створення ризик-орієнтованих систем і «зелених коридорів» на митниці для чесного бізнесу», - цитує Шмигаля його прес-служба.

П'ятим кроком прем'єр назвав імплементацію ініціативи з внутрішнього водного транспорту в Україні в систему європейського водного транспорту.

«Це також сприяло б значному розвиткові логістики та посиленню нашого експорту», - цитує Шмигаля його прес-служба.

Євроінтеграція України: суть процесу

  • У 2014 році Європейський Союз і Україна підписали угоду про асоціацію, що стало початком нового періоду в розвитку відносин між ЄС і Україною.
  • Угода є основним інструментом для тіснішого зближення України та Євросоюзу: вона сприяє поглибленню політичних відносин, сильнішим економічним зв'язкам та взаємній повазі спільних цінностей.
  • Економічна частина Угоди, про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, надає Україні можливість для розширення торговельних відносин та економічного розвитку, оскільки відкриває нові ринки, сприяє адаптації законодавства, стандартів і регламентів у різних секторах. Останнє допоможе інтегрувати стандарти ЄС у ключові сектори української економіки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram