Брюссель. Україна та Європейський Союз узгодили основні параметри торговельної частини угоди про асоціацію.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це повідомили сьогодні на конференції у Європарламенті комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де ГУХТ та перший віце-прем`єр-міністр України Андрій КЛЮЄВ.

«Вчора ввечері комісар Штефан ФЮЛЕ та я досягли згоди про всі параметри торговельної угоди», - сказав комісар ЄС.

Відео дня

«Це дає можливість завершити технічно переговори про угоду про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі до кінця року», - додав він.

У свою чергу, А.КЛЮЄВ наголосив, що сторонам вдалося погодити усі ключові положення торговельної частини угоди про асоціацію.

«Ми доручили експертам провести необхідну технічну роботу найближчим часом», - сказав він.

Перший віце-прем’єр також подякував європейській стороні за досягнення згоди у складні часи економічної кризи та внутрішніх реформ, як в Україні, так і в Євросоюзі.

К. Де ГУХТ також повідомив, що відповідно до торговельної частини угоди про асоціацію українські закони і стандарти стануть сумісними з європейськими торговельними правилами.

У тому числі, за словами єврокомісара, у випадку виконання угоди навіть законодавство України у таких сферах, як державні закупівлі чи конкурентна політика, буде достатньо схожим на законодавство ЄС.

Комісар наголосив, що реалізація угоди дасть можливість створити в Україні передбачуваний бізнес-клімат, а також залучити нові інвестиції, оскільки зона вільної торгівлі надасть більшої впевненості інвесторам.

Як повідомляв УНІАН, Україна та ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з 2008 року. Зона вільної торгівлі має стати складовою частиною угоди про асоціацію, переговори про яку сторони розпочали у 2007 році.

Представник Єврокомісії Джон КЛЕНСІ заявив, що Європейська комісія не бачить прямого впливу підписаної Україною угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) із країнами СНД на відносини з ЄС.

«Країни СНД, включаючи Україну, вільні в укладенні торгових угод відповідно до своїх економічних пріоритетів, включаючи інші угоди про ЗВТ», - сказав він.

Представник Єврокомісії підкреслив, що зона вільної торгівлі не є Митним союзом (як приміром, союз Росії, Білорусі та Казахстану) й не передбачає введення спільних митних тарифів на зовнішніх кордонах.

«Ця угода про зону вільної торгівлі не має прямого впливу на наші торгові відносини», - сказав Дж.КЛЕНСІ.

Нагадаємо, 18 жовтня в ході засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі.

Того ж дня прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ висловив надію, що підписаний договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ) у рамках СНД набуде чинності з січня 2012 року.

Договір про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова та Киргизія.

Не підписали договір Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан.