Німеччина запевнила Китай, що мита на електромобілі "не каральні" / фото ua.depositphotos.com

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек під час візиту до Пекіна запевнив, що можливі тарифи Європейського союзу на китайські товари "не є покаранням". Він зазначив, що такий крок необхідний для рівного доступу на ринок.

Як передає Reuters, Хабек зазначив, що це не "каральні тарифи", до яких вдавалися такі країни, як США, Бразилія і Туреччина. За його словами, "Європа чинить інакше" - протягом дев'яти місяців Європейська комісія детально вивчала питання про те, чи не отримали китайські компанії несправедливого зиску від субсидій. За словами німецького міністра, будь-які заходи щодо компенсаційних мит, які будуть ухвалені за результатами перевірки ЄС, покликані компенсувати переваги, надані Пекіном китайським компаніям.

"Необхідно досягти загальних, рівних стандартів доступу на ринок", - сказав Хабек.

Відео дня

Водночас Чжен Шаньцзе, голова Національної комісії з розвитку і реформ Китаю, на зустрічі з Габеком відповів: "Ми зробимо все, щоб захистити китайські компанії". Він додав, що пропоновані ЄС мита на імпорт електромобілів китайського виробництва зашкодять обом сторонам. При цьому китайський чиновник висловив надію, що Німеччина продемонструє лідерство в ЄС і "вчинить правильно".

Чжен також спростував звинувачення в несправедливому субсидуванні, заявивши, що розвиток китайської нової енергетичної промисловості став результатом всеосяжних переваг у технологіях, ринку та галузевих ланцюжках, які були створені в умовах жорсткої конкуренції.

"Зростання галузі є результатом конкуренції, а не субсидій, не кажучи вже про нечесну конкуренцію", - заявив Чжен.

Візит Хабека до Китаю - головні новини

Міністр економіки Гарманії Роберт Хабек вирушив із візитом до Китаю. Це перший візит високопоставленого європейського чиновника відтоді, як Брюссель запропонував ввести високі мита на імпорт електромобілів китайського виробництва для боротьби з тим, що ЄС вважає надмірними субсидіями.

Тимчасові мита ЄС почнуть діяти з 4 липня, а розслідування триватиме до 2 листопада, коли можуть бути введені остаточні мита терміном на п'ять років.

Хабек у рамках візиту до Пекіна мав зустрітися з прем'єром Держради Китаю Лі Цянем, однак останній від зустрічі відмовився.

Вас також можуть зацікавити новини: