Демократи нагаються переконати Байдена знятися з виборів / фото president.gov.ua

Ще вчора можна було припустити, що чиному президенту США Джо Байдену вдасться втриматися на посаді кандидата в президенти від Демократичної партії. Але вже сьогодні ситуація, схоже, вислизає з-під його контролю.

Як пише The Atlantic, "удари" по Байдену були як процедурними, так і політичними. Національний комітет Демократичної партії відклав вирішальне голосування, яке б ускладнило його заміну. Впливовий демократ закликав Байдена піти у відставку. Водночас повідомлення про закулісні маневри дали зрозуміти, що інші провідні партійні лідери втратили віру в кандидатуру Байдена, навіть якщо вони поки не готові говорити про це публічно.

Стратегія президента, спрямована на те, щоб уникнути закликів до його відставки, очевидно, полягала в тому, щоб "дожити до віртуального поіменного голосування десь у липні". Але вчора голови комітету заявили, що голосування не відбудеться щонайменше до 1 серпня. Це означає ще більше часу для більш негативних результатів опитувань, більше шансів для президента "спіткнутися", і, що найважливіше, більше раундів значних перебіжок.

Відео дня

"Після замаху на колишнього президента Дональда Трампа, що стався на вихідних, бунт серед провідних демократів, здавалося, пішов на спад або, принаймні, призупинився. Але, як повідомив вчора мій колега Рассел Берман, занепокоєння серед демократів у Конгресі збереглося – частково через ризик передачі країни іншій адміністрації Трампа, а частково через побоювання за власну політичну долю", – пише автор матеріалу Девід Грехем. 

Представник Каліфорнії Адам Шифф, який зараз балотується на посаду одного з сенаторів штату, закликав Байдена піти у відставку. Він високо оцінив досягнення президента, але додав, що друге президентство Трампа "підірве саму основу нашої демократії, і я маю серйозні побоювання щодо того, чи зможе президент перемогти Дональда Трампа в листопаді".

Публічна заява Шиффа примітна тим, що він є протеже колишнього спікера Палати представників Ненсі Пелосі, яку в партії шанують за її стратегічну кмітливість і волю до перемоги, і навряд чи він виступив би без її відома і, можливо, заохочення. За даними Politico, Пелосі не хоче публічно закликати Байдена відступити, але вона де-факто була" польовим генералом" у спробах підштовхнути його до відставки.

CNN повідомляє, що вона у приватній розмові сказала президенту, що він тягне партію вниз.

Пелосі не самотня. Її наступник на посаді лідера демократів у Палаті представників Хакім Джеффріс і лідер більшості в Сенаті Чак Шумер сказали Байдену, що буде краще, якщо він вийде з перегонів, повідомив Джонатан Карл з ABC. Кампанія Байдена також стикається з фінансовими проблемами. Мало того, що Трамп знищив те, що, як очікувалося, було великою перевагою у зборі коштів, але Джеффрі Катценберг, близький союзник президента і головний донор, приватно сказав Байдену, що гроші вичерпуються, оскільки донори втрачають віру в те, що він може перемогти".

Водночас Джо Скарборо з MSNBC – вірний медійний союзник президента Байдена – припустив сьогодні вранці, що президентові пора піти. 

"Люди з оточення Джо Байдена зобов'язані зробити крок вперед і допомогти президенту, допомогти людині, яку вони люблять, і зробити все правильно", – сказав він.

Примітно, що демократи не докладають особливих зусиль, щоб применшити значення цих повідомлень. Офіс Шумера назвав їх "пустими спекуляціями", але не заперечив, заявивши, що "лідер Шумер висловив погляди своєї фракції". Офіс Джеффріса же наголосив, що його консультація з Байденом була приватною.

"Єдина людина, яка зараз може вивести Байдена з перегонів, – це Байден. Інші демократи не мають інших засобів, окрім тиску. Хоча президент залишається публічно непокірним і, як повідомляється, непокірним у приватних розмовах, є ознаки того, що він поступово відкривається для цієї ідеї. І CNN, і The New York Times повідомили, що Байден більш "сприйнятливий" до відходу в сторону і розпитував радників про шлях віце-президента Камали Гарріс до перемоги, якби вона стала номінантом", – йдеться у матеріалі. 

В одному з інтерв'ю Байден також виклав можливий шлях виходу з перегонів.  За його словами, це могло б статися, якби в нього виникли якісь проблеми зі здоров'ям, "якби хтось, якби лікарі прийшли до мене і сказали, що у вас така-то проблема і така-то проблема". Усього через кілька годин після виходу цього інтерв'ю Білий дім оголосив, що у Байдена позитивний результат тесту на COVID-19.

"Можливо, це не те, чого прагнуть демократи – симптоми у президента, як повідомляється, легкі, – але це дасть Байдену кілька днів, щоб посидіти вдома і подумати про своє майбутнє", – резюмує автор матеріалу. 

Вибори у США: хитке становище Байдена

Колишній президент США Барак Обама сказав союзникам по Демократичній партії, що шлях президента Байдена до перемоги "значно скоротився". На думку екс-очільника країни, чинному президенту варто серйозно подумати про відкликання своєї кандидатури з майбутніх виборів. 

Раніше видання Аxios писало, що зростаючий тиск лідерів партії та близьких друзів переконає президента США Джо Байдена прийняти рішення вийти з президентської гонки вже цими вихідними.

Вас також можуть зацікавити новини: