Як зберегти психічне здоров'я під час війни / фото ua.depositphotos.com

Психолог Анна Кушнерук дала поради, як збалансовувати власні емоції, щоб війна не переходила в рутину.

Про це вона розповіла в ефірі "Сніданок. Онлайн".

За її словами, головне – не думати, що воєнні дії заходять у якусь незрозумілу фазу, адже звичайні люди не володіють інформацією, яку знають військові, тому часто роблять помилкові висновки.

Відео дня

"Я хочу закликати усіх дорослих людей робити різницю між тими, хто знаходиться у небезпечній ситуації, які є в оточенні, й між людьми, що знаходяться в умовній безпеці... Давайте розмежовувати, де є фізична небезпека, а де психічна. Авжеж, ми вже всі отримали посттравматичний розлад через те, що ми переживаємо горе у своїй країні. Та кожен на своєму місці робить це горе менше", – розповіла спеціалістка.

Як наголосила Кушнерук, людина своїми діями, фізичною роботою, посмішкою має розуміти: вона робить внесок в добро, а не у хворобливий стан. І вважає, що до військових є неповагою те, коли люди в тилу починають упереджено ставитись до власного життя. Треба радіти звичним речам, за можливості проводити час разом з близькими та приносити здоровий мікроклімат у свою родину.

"Не завжди допомога вона тільки у тому, щоб розважати і створювати людині штучну реальність, у якій немає війни. Вона була і є, на жаль. А от створити можливість, що я з тобою поруч, коли тобі важко – це справжня підтримка", – наголосила психологиня.

Вас також можуть зацікавити новини: