За словами Шмигаля, помилки в розрахунках тарифів будуть виправлені \ УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що другий етап медичної реформи продовжиться, помилки в розрахунках тарифів на медичні послуги будуть виправлені.

Читайте такожШмигаль запевняє, що медична система України готова до другої хвилі COVID-19

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції на тему «100 днів уряду». «Другий етап медичної реформи буде продовжуватись. Законопроекту щодо його відтермінування не буде. Ми в даний момент перераховуємо тарифи НСЗУ. Там дійсно були помилки, були невірні розрахунки вартості певних видів та певних пакетів медичних послуг, багато з них занижені», - сказав Шмигаль.

Відео дня

За словами Шмигаля, помилки в розрахунках тарифів будуть виправлені.

«У НСЗУ за скороченою процедурою відбувся підбір нових керівників», - додав він.

Шмигаль підкреслив, що українська влада хоче змін в медичній галузі, щоб медична галузь була кращою, якіснішою та ближчою до людей. «Проте від реформи мають виграти і пацієнт, і медичний працівник», – зауважив голова уряду.

«У нас є підстави сьогодні перераховувати вартість пакетів. Ми будемо переглядати та доповнювати ці прописані параметри в реформі з утримання психіатрії..., інших закладів, які не передбачались, які просто забули при підготовці другого етапу реформи. Ці помилки і те, що забули, ми виправляємо без відтермінування строків», - наголосив він.

За словами Шмигаля, наступного року українці відчують результат медичної реформи та її оновлення. «В цьому році ця реформа йде доволі складно, стрес був закладений в цю реформу самими розрахунками, параметрами цієї реформи. В цьому році ми виправимо всі помилки, виправимо, вирівняємо всі непорозуміння», - запевнив прем'єр.

Як повідомляв УНІАН, з 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи: впроваджується гарантований пакет медичних послуг, який включає первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну - це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар; стаціонарну; паліативну медичну допомогу - обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом); медичну реабілітацію; медична допомога у зв'язку з пологами; реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).

Другий етап медичної реформи передбачає фінансування лікування конкретного пацієнта у стаціонарі за кошти лікарні з наступним відшкодуванням витрат Національною службою здоров’я.

4 травня президент Володимир Зеленський закликав міністра охорони здоров’я Максима Степанова, голову профільного комітету Верховної Ради Михайла Радуцького та головного санітарного лікаря Віктора Ляшка невідкладно запропонувати шляхи вирішення проблем, які виникли через новий механізм фінансування в рамках другого етапу медичної реформи.

За словами президента, через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні по всій Україні. Майже тисяча лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Серед іншого, він зауважив, що обласні дитячі лікарні недоотримають майже 200 млн грн, а більшість протитуберкульозних лікарень і диспансерів - на межі закриття.

5 травня Степанов заявив, МОЗ не збирається згортати другий етап медичної реформи, а виправлятиме помилки у плануванні.