Ілюстрація REUTERS

Лікар вищої категорії Ольга Саакян розповіла, людям з якими захворюваннями не можна їсти кавуни.

Як правило, в помірних кількостях кавуни корисні. Не рекомендується вживати багато кавунів людям, у яких проблеми з відтоком сечі, сечокам'яна хвороба, аденома передміхурової залози. Також кавуни не рекомендуються тим, хто переніс хірургічне втручання, повідомляє MedikForum.

Читайте такожНічні походи в туалет назвали ознакою небезпечної хвороби

Відео дня

Вона продовжила, що контролювати кількість кавунів рекомендується тим, у кого є захворювання серця, що супроводжуються затримкою рідини та набряками, а також тим, хто хворий на коліт і страждає від розладів шлунково-кишкового тракту. Більш того, розповіла вона, у таких громадян зловживання соковитого фрукта може викликати нудоту, діарею, роздування живота і розлад шлунка.

"З не меншою обережністю щодо кавунів повинні поводитися особи з підвищеною концентрацією калію в крові (гіперкаліємією): їхня норма становить не більше 150 грамів кавуна на день, що в перерахунку на чистий калій буде дорівнює приблизно 140 мг цього мікроелемента", - продовжила Саакян.

Здоровим людям, наголосила вона, можна з'їдати по 0,5 кілограма.

Раніше дієтолог Наталія Самойленко розповіла, які фрукти заважають скинути вагу. Це - кавун, диня, виноград, персики та манго.