У В'єтнамі провели першу в світі операцію з трансплантації кінцівки від живого донора / фото УНІАН

Медики у В'єтнамі провели першу в світі операцію з трансплантації руки з п'ястю від живого донора.

Читайте такожНазвано найбільш стійку до раку групу крові

Про це повідомили в Центральному ханойському військовому госпіталі номер 108, передає ТАСС.

Відео дня

За словами головного лікаря госпіталю професора Май Хонг Банга, операція була виконана 21 січня. Пацієнт - 31-річний чоловік з Ханоя - активно проходить процес реабілітації, функції п'ясті та передпліччя у нього поступово відновлюються. Головлікар зазначив, що успіх цієї операції відкриває нові можливості в розвитку трансплантології та тепер пересадка кінцівок можлива не тільки від донорів, у яких діагностували смерть мозку, але і від живих.

У 2016 році пацієнт отримав виробничу травму, через яку нижня частина лівої руки та передпліччя виявилися зламані та повністю деформовані. Оскільки травма виявилася дуже важкою, а рана зовсім не здатною до загоєння, лікарі були змушені ампутувати його ліву руку нижче передпліччя.

Донором став також потерпілий від нещасного випадку на виробництві. Через серйозні травми та загрозу зараження крові лікарі були змушені призначити ампутацію руки. Хірурги звернули увагу, що частина ампутованої руки збереглася здоровою і може бути використана для пересадки іншим пацієнтам.

Як розповів хірург професор Нгуєн Тхе Хоанг, до теперішнього часу у світі було виконано 89 трансплантацій кінцівок, які були отримані від донорів з померлим мозком. Операція, проведена у 108-му госпіталі, стала першим у світовій хірургічній практиці випадком пересадки кінцівки від живого донора. Операція тривала протягом восьми годин з 10 ранку до 6 вечора. Хірургам довелося поєднати 36 м'язів і дві великі кістки, а також безліч інших тканин. Відразу після операції пацієнт зміг самостійно поворушити пальцями пересадженої руки, а зараз він вже може добре ними рухати.