
Швеція має намір домогтися розміщення на своїй території офісу Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), яке буде змушений переїхати через вихід Великої Британії з ЄС, пише Reuters.
Читайте такожЄвропейське агентство з лікарських препаратів відкрило доступ до клінічних дослідженьОчікується, що питання про переїзд EMA, в якій працевлаштовано майже 900 осіб, буде супроводжуватися важкою політичною боротьбою. Крім інших на розміщення EMA претендують Іспанія, Франція, Польща, Італія, Данія та Ірландія.
Розміщення на території Швеції центрального офісу EMA надасть імпульс розвитку фармацевтичної індустрії в країні. В уряді Швеції підкреслили, що в країні є всі необхідні умови для роботи EMA. Більш того, в даний час на її території розташовується інший великий регуляторний орган - Європейський центр з контролю і профілактики захворювань (ECDC).
Читайте такожМіжнародні фармкомпанії вперше розповіли, кому і скільки платили в Росії
Раніше повідомлялося, що Brexit теоретично не означає виходу Великої Британії з єдиного регуляторного простору. Цього може не статися, якщо, не будучи членом Євросоюзу, Сполучене Королівство залишиться учасником Європейської економічної зони (як, наприклад, Норвегія і деякі інші країни). Проте багато прихильників виходу з ЄС виступають проти такого рішення.
Читайте такожУ США фармвиробників звинуватили у змові з вартості протидіабетичних препаратів
Якщо їхня позиція візьме гору, створення власного органу з нагляду за лікарськими засобами у Великій Британії може значно ускладнити та уповільнити процес реєстрації нових препаратів у країні. Крім того, міжнародні фармацевтичні компанії у пріоритетному порядку прагнуть реєструвати свою продукцію на міжнародних ринках, в результаті чого британські пацієнти можуть виявитися «в кінці черги».