Сонячні опіки небезпечніші в молодому віці

16:33, 13 червня 2014
Зарубіжні новини
2 0

Сонячні опіки становлять найбільшу небезпеку для білошкірих, рудоволосих, які мають багато родимок на тілі

Фото: УНИАН

Американські вчені з Браунівського університету встановили, що ризик розвитку меланоми збільшується у тих людей, які часто отримували сонячні опіки в молодому віці. Вони виявили, що загроза виникнення цієї злоякісної пухлини зростає на 80%, якщо в віці від 15 до 20 років «обгоріти на сонці» хоча б п'ять разів, пише likar.info.

Даний експеримент тривав 20 років, в ньому брали участь 109 000 білошкірих жінок, які проживали в 14 штатах. На початок дослідження учасницям було від 25 до 42 років. В ході спостереження лікарі оцінювали ризик розвитку злоякісних новоутворень шкіри для кожної з них. Згідно з отриманими результатами аналізу, сонячні опіки становлять найбільшу небезпеку для білошкірих, рудоволосих жінок, які мають багато родимок на тілі.

Дослідники також виявили, що сонячні опіки збільшують ймовірність захворювання іншими видами раку шкіри на 68%. За словами доктора Абрара Куреші, сонячні опіки небезпечні протягом всього життя, однак у молодому віці вони мають найбільшу загрозу для здоров'я.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter