Сніжні зими ще будуть, але снігу в них усе меншатиме / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Глобальне потепління не означає, що кожне наступне літо буде спекотнішим за попереднє. Коливання температур рік від року залишаться значними. Про це в інтерв’ю "Главкому" розповів кандидат географічних наук, фахівець із фізики атмосфери та геокосмосу Денис Пішняк.

Він зокрема розкритикував думку про те, що вже за кілька років ми будемо з ностальгією згадувати "прохолодне" літо 2024 року, коли було "усього" під 40 градусів.

"Це якесь апокаліптичне бачення. Природні коливання мають доволі великий діапазон, і саме з цієї причини вони заважають вченим бачити правдиві кліматичні тенденції. Найближчі роки можуть бути спекотними, а потім кілька наступних – прохолодними, і так це все коливатиметься туди-сюди ще неодноразово", – наголосив науковець.

Відео дня

Також Пішняк заспокоїв тих, хто хоче бачити сніг узимку.

"Скажімо так: не кожного року вийде покататися на санчатах. Остання зима була доволі сніжною, а попередні – не дуже. Та навіть за найгірших кліматичних сценаріїв сніг ми бачити будемо. Хоча є нюанс: він випадатиме, але, можливо, не триматиметься на поверхні", – розповів експерт.

Зміна клімату на планеті

Як писав УНІАН, тренд на глобальне потепління клімату триває вже понад 100 років, він співпадає з початком масової індустріалізації та урбанізації людської цивілізації. За словами фахівця із фізики атмосфери та геокосмосу Дениса Пішняка, доволі умовною датою старту кліматичних змін можна вважати 1850 рік.

Також ми розповідали, що зміни клімату провокують посилення екстремальних погодних явищ, таких як тайфуни та тропічні шторми. Через потепління наша атмосфера здатна утримувати більше вологи, що спричиняє сильніші коливання кількості опадів.

Вас також можуть зацікавити новини: