Луценко не виключає притягнення Бойка до кримінальної відповідальності

16:29, 12 березня 2018
Політика
1561 0
Генпрокурор пояснив, чому у слідства по так званих "вишках Бойка" немає претензій до самого Бойка / Фото УНІАН

Генеральний прокурор Юрій Луценко не виключає притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, керівника фракції "Опозиційний блок" у Верховній Раді України Юрія Бойка.

Про це генпрокурор заявив журналістам під час брифінгу, відповідаючи на запитання, чому у слідства по так званих "вишках Бойка" немає претензій до самого депутата.

Читайте такожСправа "вишок Бойка": ГПУ не знайшла доказів причетності Бойка"Ми наразі знаємо трошки більше десятка рахунків, на які згідно з нашими даними були перераховані кошти, розкрадені в аферах з нафтовидобувними установками. На цей момент ми хочемо отримати арешт цих рахунків, рух коштів з цих рахунків. У січні ми поставили завдання нашій службі фінансового моніторингу відслідкувати рух цих коштів. Як тільки ми побачимо, що кошти знаходяться на рахунках, підконтрольних депутату, про якого ви згадуєте, або людей, які є пов'язаними з ним особами, ми безумовно звернемося до Верховної Ради про притягнення до кримінальної відповідальності і цього нового, ймовірно встановленого фігуранта", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, починаючи з 2014 року, Генпрокуратура веде слідство за фактом можливого заволодіння службовими особами "Чорноморнафтогазу" державними коштами в сумі 400 млн дол. у ході закупівлі за завищеною вартістю вишок для видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря.

За даними слідства, в 2011 році при проведенні закупівель самопідйомних плавучих бурових установок менеджерами «Чорноморнафтогазу», «Нафтогазу» були допущені грубі порушення тендерних процедур. "Чорноморнафтогаз" придбав дві бурові платформи за 400 і 398 млн дол., тоді як їх ринкова вартість, за даними ГПУ, становила 210 і 179 млн дол. відповідно. Закуплені бурові платформи називають "вишками Бойка" на честь тодішнього міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

У рамках кримінальної справи в грудні 2015 року ці вишки були заарештовані рішенням Печерського райсуду Києва, але на сьогодні вони перебувають під контролем влади РФ, яка анексувала Крим навесні 2014 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter