![]() |
Юрій ПРОДАН |
Як передає кореспондент УНІАН, в інтерв`ю журналістам у Душанбе міністр повідомив, що уряд має направити директиви української делегації, в яких буде порушене питання про відмову від посередників, а також про необхідність зберегти діючу ціну на газ у 179,5 доларів за тисячу кубометрів. Він не виключив, що директиви вже були передані делегації вчора, 6 березня.
При цьому Ю.ПРОДАН підкреслив, що на січень і лютий буде збережена колишня схема постачань газу і ціна, а з 1 березня мають бути підписані нові домовленості про постачання газу без посередників.
Ю.ПРОДАН висловив думку, що ефективність схеми постачань без посередників буде набагато вищою. «Без посередників можна ефективно проводити розрахунки і працювати, не маючи, м`яко кажучи, тих непорозумінь, які виникали під час роботи з посередниками», - сказав міністр палива та енергетики.
У той же час він відмовився коментувати лист прем`єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО Президенту України, що стосується постачань газу, пославшись на те, що не знайомий з його текстом, оскільки знаходиться у складі української офіційної делегації в Таджикистані.
Як повідомляв УНІАН, 6 березня Ю.ТИМОШЕНКО надіслала листа главі держави Віктору ЮЩЕНКУ у відповідь на звернення Президента щодо ситуації в газовій сфері, опубліковане в ЗМІ.
“Я переконана, що ми вирішимо всі проблеми з постачаннями газу, якщо вище керівництво України виступатиме з єдиною консолідованою позицією на міжнародному рівні, котра базується виключно на захисті національних інтересів нашої держави”, - зазначає прем`єр у своєму листі до Президента.
“Також я підтримую і виконуватиму домовленості між президентами України і Російської Федерації від 12 лютого в тому, що стосується доцільності негайної нормалізації відносин між нашими країнами в газовій сфері”, - зазначила Ю.ТИМОШЕНКО. Проте, за її словами, Кабінет міністрів не може погодитися з деякими умовами цих домовленостей, а саме: закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів США за тисячу кубометрів газу з попередньою передоплатою; - заміна одного посередника іншим шляхом створення спільного підприємства (СП-2) для реалізації всього імпортованого і газу власного видобутку на внутрішньому ринку України; відчуження НАК „Нафтогаз України” від можливості балансування і розподілу газу на внутрішньому ринку України шляхом укладання угод і постачань газу СП-1 (імпортером газу) і СП-2. Реалізація цих умов, на переконання уряду, керівництво НАК „Нафтогаз України” і незалежних експертів, приведе до збереження корупційних схем і зловживань, банкрутства НАК „Нафтогаз України” і суперечитиме національним інтересам. Також прем`єр повідомила, що уряд доручив НАК „Нафтогаз України” провести переговори щодо укладання прямих договорів про постачання газу з компанією „Газпромекспорт” без створення будь-яких додаткових спільних підприємств, і що НАК „Нафтогаз України” на сьогодні готовий самостійно реалізовувати газ на внутрішньому ринку України без будь-яких посередників.
Зазначивши, що “уряд повністю контролює ситуацію і відповідає за забезпечення газом населення і промисловості країни, безперебійні постачання російського газу до Європи через територію України”, Ю.ТИМОШЕНКО висловила переконання, що найближчим часом “вдасться дійти до згоди з російськими партнерами щодо укладання контрактів і взаємних розрахунків, ліквідації сумнівних посередників, виключення інцидентів і непорозумінь у майбутньому”.