Мартін Сайдік / фото УНІАН

Новий мирний план, запропонований спецпредставником голови ОБСЄ у складі ТКГ Мартіном Сайдіком,  може бути пробним варіантом, мета якого зекономити час і подивитися на реакцію всіх сторін на ці пропозиції. Водночас, реалізація пункту про введення миротворців на Донбас може наштовхнутися на спротив Росії.

Читайте також"Дуже дивно": в МінТОТ здивовані появою "плану Сайдіка" по Донбасу

Про це в ефірі “Прямого” заявив колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

Відео дня

Військовий експерт зазначив, що новий мирний план можна представити як продовження мінських домовленостей, адже головне й найскладніше - його реалізація.

"Якщо буде дуже необхідне просування такого плану, його можна оформити як черговий етап мінських угод. Головне, щоб план реалізовувався. В ньому дійсно є нові елементи, але принципово це обговорюється в пропозиціях України. Питання в тому, наскільки це буде сприймати Росія, наскільки наші союзники зможуть її дотиснути, щоб цей план почав реалізовуватися. А починати треба з його проведення в Радбезі ООН, де Росія має право вето. Але, навіть в ООН план утвердять, потрібен час, аби в Україну зайшла технічна місія ООН, яка б могла безпосередньо в цьому регіоні оцінити ситуацію, а це може коштувати до 1 мільярда доларів, при тому, що ООН має 7 мільярдів бюджетних коштів на рік", – сказав генерал.

Також Романенко зауважив, що увага до пропозиції Мартіна Сайдіка, який не має відповідного мандату від ОБСЄ, зумовлена потребою дізнатись відношення зацікавлених сторін до цієї пропозиції.

"Я розглядаю це як пробний варіант, мета якого зекономити час і подивитися на реакцію всіх сторін на ці пропозиції, а потім відповідним чином їх скоригувати й пред'явити як юридичний документ, який приймуть обидві сторони. Це дозволить продовжити дипломатичну роботу й зробити наступні кроки у врегулюванні ситуації на сході України", – додав він.