На думку В'ятровича, країни може об'єднати питання безпеки / фото УНІАН

Україна і Польща повинні продовжувати займатися активною співпрацею з питань безпеки, оскільки у них є спільний ворог у вигляді Росії, з якою полякам загрожує зіткнення.

Про це розповів керівник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович, передає «Обозреватель». Він додав, що шляхи примирення повинні розробляти історики, а не політики.

Читайте такожГасло "Бандера прийде - порядок наведе" здивувало б самого провідника ОУН - В'ятрович

Відео дня

"Безумовно, я бачу шляхи примирення українців із поляками. Треба продовжувати займатися питаннями безпеки, щоб захиститися від спільного для двох держав ворога. Україна вже з ним зіткнулася, маю на увазі Росію, а Польщі лише загрожує. Це має спонукати нас до співпраці. Треба також вивчити, що було між українцями і поляками в минулому. Цим повинні займатися історики. Єдине, що можуть запропонувати політики, так це те, щоб народи завжди пам'ятали всіх жертв конфліктів і робити все, що від них залежить, щоб такого більше не повторювалося", — сказав він.

Компроміс між Польщею та Україною в історичних питаннях не обов'язковий, впевнений глава УІНП. Уподобання сусідських народів не повинно впливати на оцінки особистостей різних періодів історії України, додав він.

"Будуть деякі питання, щодо яких ми не просто зможемо знайти компроміс. Наприклад, я сумніваюся, що східні або західні сусіди України будуть з повагою ставитися, наприклад, до Степана Бандери. Це не означає, що ми не повинні ставитися з повагою до людини, яка очолила Український визвольний рух і заплатила за це своїм життям. Подобається комусь чи ні, але це не повинно якимось чином впливати на наші оцінки цієї особистості або інших людей різних періодів історії", — впевнений В'ятрович.

Те, як сприйматимуть інші країни ключові питання національної ідентичності України, залежить від її громадян, сказав глава УІНП. Він уточнив, що українці мають консолідуватися у поглядах на свою історію.

"Я вважаю, що від нашої готовності обстоювати ключові питання залежатиме те, наскільки швидко це сприймуть інші народи. Переконаний, що якщо в українців буде консолідована позиція в тих чи інших історичних питаннях, то це призведе до того, що в інших державах не буде бажання вплинути на формування нашої ідентичності. А такі спроби зараз безумовно є", — переконаний В'ятрович.