Блакитні шоломи миротворців ООН / REUTERS

Розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі може стати темою переговорів новообраного президента України Володимира Зеленського і глави РФ Володимира Путіна.

Читайте також"Диявол у деталях": екс-депутат Держдуми розкрив "лукаву позицію" Путіна щодо миротворців на Донбасі

Такий прогноз озвучив український дипломат і громадський діяч Вадим Трюхан, передає «Обозреватель». За його словами, Путін раніше в принципі погоджувався на те, щоб розмістити миротворців безпосередньо на лінії фронту. А зараз, після зміни влади в Україні, з'явилися шанси на переговори.

Відео дня

Трюхан звернув увагу, що серед пріоритетних питань Зеленський називав припинення вогню на Донбасі.

"Я не виключаю, що він, його команда та українська дипломатія після зміни міністра будуть шукати варіанти того інструментарію, який забезпечить припинення вогню на лінії зіткнення. І тут виходить на перший план ще давня ідея Володимира Путіна, який в принципі погоджувався на те, щоб розмістити миротворчу місію безпосередньо на лінії зіткнення ", - розповів він.

Дипломат уточнив, що тоді йшла мова про "блакитні каски" ООН.

"Єдина проблема: чи будуть миротворці виключно на лінії зіткнення, або буде розроблена дорожня карта поступового розміщення місії на всій тимчасово окупованій території Донбасу з виходом на кордон з Росією", - зазначив він.

Трюхан вважає, що переговори будуть напруженими і складними.

"Але зараз є шанси. Після того, як в Україні змінилася влада. Адже Володимир Путін заявляв, що з Порошенком він говорити не буде. Відповідно, хто б інший не переміг, з ним він буде розмовляти. Як мінімум почнеться діалог, з'явиться вікно можливостей", - уточнив експерт.

На його думку, прекрасний варіант – якщо місія почнеться з лінії зіткнень і потім дійде до російського кордону. "Тоді шанси на врегулювання значно збільшаться", - впевнений Трюхан.

Якщо ж згоди в цьому питанні досягти не вдасться, дипломат бачить єдиний вихід у відстроченні за часом і досягненні чергових Мінських домовленостей.

"По суті, доведеться заморожувати конфлікт. Як ми зараз бачимо в Придністров'ї, Нагірному Карабасі, Південній Осетії та Абхазії", - пояснив він.