Обмін військовополонених моряків означатиме часткове виконання Росією рішення Міжнародного трибуналу / фото УНІАН

Передача Росією Україні в рамках обміну утримуваними особами військовополонених моряків означатиме, що Москва фактично виконала частину рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Як передає кореспондент УНІАН, про це координатор групи адвокатів 24 українських моряків Микола Полозов повідомив у коментарі журналістам в аеропорту «Бориспіль», де очікують на літак із українцями.

«Останній раз українських моряків наші адвокати бачили в СІЗО вчора, усі сиділи на валізах, усі були готові. За тиждень до сьогоднішнього дня до них приходили українські консули, оформляли закордонні паспорти, оформляли документи, які дозволяють морякам залишити Росію», - повідомив він.

Відео дня

Читайте такожЛітак з українськими моряками та політв'язнями приземлився в "Борисполі" (фото, відео)

За словами Полозова, трибуналу абсолютно все одно, яким чином Росія віддає українських моряків - разом з іншими політв'язнями або в обмін на когось.

«Трибунал сказав повернути українських моряків. Росія скаже: «Ми повернули», і суд це задовольнить. Друга частина - це повернення кораблів. Як тільки кораблі повернуть, Росія направить звіт про те, що вона всі умови виконала, а в публічному просторі оголосить, що «Ні-ні - це в рамках великого обміну, й що до трибуналу це не має ніякого відношення», - вважає адвокат.

Як повідомляв УНІАН, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру "Яни Капу" і катерам "Бердянськ" і "Нікополь", які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилась виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових суден і моряків.

Сьогодні вранці почався обмін утримуваними особами між Україною і РФ.

Адвокат Марк Фейгін повідомив, що, за його даними, Росія має звільнити 35 українців: 24 військовополонених моряків і 11 політв'язнів.

Літак із моряками та політв'язнями вже вилетів із московського аеропорту.