Вільям Тейлор / REUTERS

Тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор заявляє, що США готові запроваджувати нові санкції проти Російської Федерації, якщо цього вимагатиме ситуація.

Про це Тейлор сказав під час надання відповідей на запитання кориcтувачів Facebook у форматі відеоконференції, яку транслювало Посольство США в Україні.

Дипломат нагадав, що нещодавно в США ухвалили законодавство, яке передбачає запровадження санкцій проти побудови газопроводу "Північний потік-2", який Росія зводить в обхід України.

Відео дня

"Сполучені Штати вважали, що це не було хорошою ідеєю, і що це посилить залежність Європи від російського газу. І це позбавить Україну від отримання близько 3 млрд доларів на рік. Тож, Конгрес США ухвалив закон, який запровадив санкції проти компанії, яка прокладає трубопровід під водою", - наголосив Тейлор.

За його словами, як наслідок, після ухвалення рішення про санкції судно компанії, яке прокладало трубопровід, зупинило роботи в Балтійському морі і залишає місце роботи.

Він наголосив, що це "демонструє, що Сполучені Штати готові запровадити більше санкцій, якщо буде необхідно".

Читайте такожЛідери ЄС продовжили економічні санкції проти Росії на півроку

"Сполучені Штати зберігатимуть санкції проти Росії доти, доки вона вестиме війну на Донбасі. І Сполучені Штати зберігатимуть санкції проти Росії доти, доки вона окуповує Крим. І якщо Росія робитиме більше кроків, відправлятиме більше військ, і якщо посилить бойові дії, тоді ми, ймовірно, запровадимо більше санкцій", - наголосив Тейлор.

Крім того, він заявив, що санкції не спрямовані на покарання російських громадян, а спрямовані на те, щоб чинити тиск на російську владу, зокрема на президента РФ Володимира Путіна, аби змусити піти з Донбасу і Криму.

Як повідомляв УНІАН, 21 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2020 рік, яким передбачено, зокрема, санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

Швейцарська компанія Allseas призупинила участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2" через набрання законом чинності про оборонний бюджет США.

Проектом передбачено будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Будівництво нового трубопроводу в обхід України планували завершити до кінця 2019 року, проте, через відмову Данії надати дозвіл на роботи в її територіальних водах компанія Nord Stream 2 планує продовжити будівництво газопроводу взимку і навесні 2020 року. Відповідний дозвіл Данія надала лише наприкінці жовтня 2019 року.