Уламок літака МАУ / REUTERS

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов і секретар Вищої ради національної безпеки Ісламської Республіки Іран Алі Шамхані у Тегерані обговорили питання щодо розслідування катастрофи українського літака та домовились інтенсифікувати взаємодію експертів та спеціалістів.

Як повідомляє прес-служба РНБО, Шамхані висловив співчуття сім’ям загиблих в авіакатастрофі та наголосив на повній готовності Ірану до співпраці у розслідуванні катастрофи.

Читайте такожПристайко на зустрічі з главою МЗС Ірану вимагав повідомити причину збиття українського літака

Відео дня

Своєю чергою, секретар РНБО України подякував іранській стороні за сприяння групі українських експертів, які працювали на місці трагедії.

«Сторони погодилися з необхідністю максимально уникати політизації питання технічного розслідування і домовилися про необхідність інтенсифікації взаємодії експертів та спеціалістів», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у переговорах також взяв участь надзвичайний і повноважний посол України в Ісламській Республіці Іран Сергій Бурдиляк, перший заступник директора Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами Ігор Мішарін.

Довідка УНІАН. В Ірані 8 січня розбився літак «Міжнародних авіаліній України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії. Через три дні президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування «злили» українським ЗМІ.

4 лютого країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ заявили, що вимагають від Ірану негайно передати групі «чорні скриньки» зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану заявив, що Іран не має наміру віддавати «чорні скриньки» зі збитого літака МАУ, але й не розшифровуватиме їхні дані без участі зацікавлених сторін.