Порошенко підписав закон про визначення російських телепередач неєвропейськими

15:32, 13 вересня 2016
1296 0

Президент Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 17 травня закон про квоти європейських і національних продуктів, спрямований на подальше обмеження використання російських фільмів, у тому числі тих, що створені в ко-продукції з РФ.

Путин телевизор / ridus.ru

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, метою закону є збільшення частки українського і реально європейського продукту.

Документ був повернутий до парламенту за підписом президента в понеділок, 12 вересня.

Зокрема, закон передбачає вилучення російського аудіовізуального продукту з квоти європейського на телебаченні і радіо. При цьому супутникового мовлення це не стосується.

Читайте такожГолова профільного комітету ВР закликала Порошенка підписати закон про визначення російських телепередач неєвропейськими

"Передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити щонайменше 70 % загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі щонайменше 50 % загального тижневого обсягу мовлення - передачі українського виробництва. У радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити щонайменше 50 % загального щотижневого обсягу мовлення", - йдеться в документі.

Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або кількома юридичними особами-резидентами країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

Крім того, до таких передач належать ті, які виготовлені за замовленням юридичних осіб-резидентів країн, які ратифікували конвенцію за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особа-резидент таких країн.

Закон набуде чинності на наступний день після його опублікування.

Як повідомляв УНІАН, раніше голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що президент Петро Порошенко все ще не підписав закон про визначення неєвропейськими телерадіопередач держави-окупанта.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter