
Міноборони РФ заявило про початок третього етапу навчань "нестратегічних ядерних сил". Йдеться про маневри з відпрацювання застосування тактичної ядерної зброї. При цьому росіяни демонстрували кадри підвіски на винищувач-перехоплювач МіГ-31БМ ракет "повітря-повітря" типу Р-33, пише Defence Express.
"На цих кадрах привертає увагу натягнута над МіГ-31БМ захисна сітка на випадок можливої атаки українських безпілотників, хоча дія відбувається на аеродромі "Велике Савіно" в місті Перм за 1500 кілометрів від кордону з Україною", - пише видання.
Також аналітики зазначили, що росіяни обрали досить ризикований об'єкт, оскільки "Велике Савино" є аеропортом спільного користування, де постійно приземляються пасажирські літаки цивільної авіації.
Крім того, увагу аналітиків привернуло й те, що для цієї "гри м'язами" росіяни обрали ракету класу "повітря-повітря", поставлену на озброєння ще в 1980-х роках, і щодо якої насправді не було даних про встановлення ядерної боєголовки.
"Дальність пуску цієї ракети залежно від модифікації коливається в діапазоні 120-160 кілометрів, а заявлена ймовірність ураження цілі однією ракетою - 0,65. Інакше кажучи, щоб гарантовано збити одну повітряну ціль, потрібно запускати відразу дві Р-33, хоча на перехоплювачі МіГ-31 можна повісити максимум шість таких ракет, - ідеться в публікації. - Тому з одного боку, можна піддати сумніву сам факт наявності "спецбоєприпасів" у росіян під ракети "повітря-повітря" типу Р-33. З іншого боку, слід зафіксувати сам факт, що військові РФ намагалися продемонструвати начебто можливе використання такого роду зброї".
Російські МіГ-31 - що повідомлялося
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що літак МіГ-31 є одним із найзагрозливіших і наймасовіших у строю російської авіації. Однак, за останні 30 років наявний парк МіГ-31 у розпорядженні РФ скоротився вчетверо.
Повідомлялося, що наразі відомо про наявність 85 перехоплювачів МіГ-31БМ (може застосовувати ракети "повітря-повітря" великої дальності типу Р-37М), 12 МіГ-31К (носії ракет "Кинджал") у лавах ПКС РФ і ще 32 МіГ-31БМ у складі морської авіації Росії - загалом виходить 129 літаків.