Депутат Держдуми публічно розкритикував путінське військо / фото duma.gov.ru

Заступник голови комітету Держдуми Росії з оборони Володимир Шаманов, колишній головнокомандувач Повітряно-десантними військами РФ розкритикував російське Міністерство оборони за забезпечення військ неякісним обмундируванням, передає Newsweek з посиланням на росЗМІ.

"Публічна критика армії президента Володимира Путіна трапляється рідко, з огляду на те, що в березні 2022 року російський парламент ухвалив закон, що передбачає тюремне ув'язнення терміном до 15 років за умисне поширення "фейкових" новин про армію країни, - нагадує видання. - Кремль використовував закон, щоб розправитися з тими, хто відхиляється від путінської версії війни, і навіть висунув звинувачення та ув'язнив своїх власних військовослужбовців за "дискредитацію" збройних сил країни".

Зазначається, що, виступаючи перед Держдумою, Шаманов порівняв російських військових із "партизанським загоном", заявивши, що надана їм військова форма дуже низької якості.

Відео дня

"Якість обмундирування, що привозиться і видається, просто не підлягає жодній оцінці", - заявив генерал-полковник у відставці.

Зазначається, що Шаманов очолював Повітряно-десантні війська Росії з травня 2009 року по жовтень 2016 року, а після відходу з цієї посади став головою комітету Держдуми з оборони.

Росії не вистачає резервів - актуальне

Нагадаємо, військовий експерт Петро Черник заявив, що у Росії наразі немає резервів для проведення проривних операцій одночасно на кількох ділянках фронту:

"На цю хвилину російських резервів для серйозних проривних операцій хоча б на глибину дивізії, а це до 15 км, у них немає. Ми в травні поставили абсолютний рекорд зі знищення їхнього особового складу - майже 39 тисяч. Це насправді дуже велика цифра. Нагадаю, що у війні в Афганістані Радянський союз за 10 років втратив лише 15 тисяч особового складу".

Вас також можуть зацікавити новини: