У РФ проведуть "ядерні" навчання / фото ua.depositphotos.com

Керівництво РФ запланувало масштабні навчання на початку жовтня у зв'язку із "ядерною загрозою". Таким чином росіяни готуються або імітують підготовку до "нового Чорнобиля", щоб, зокрема, зупинити контрнаступ ЗСУ, припускають експерти, передає "Фокус".

Як зазначив експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко, однією з причин організації даних навчань є розкрутка ядерного шантажу:

"Кілька днів тому з'явилася інформація про якусь дату - 4 жовтня - до якої прив'язана чергова хвиля шантажу. Якщо Україна не погодиться на переговори з РФ, то вони нібито задумаються про використання ядерної зброї".

За його словами, "Росія грає на страху Третьої світової війни".

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Йижак вважає, що масштабні навчання можуть сигналізувати, що в РФ йде підготовка до теракту на одній з атомних станцій або про імітацію такої підготовки:

"Можливо, мова йде про підготовку інциденту на власній території, хоча ЗАЕС вони теж вважають власною територією. Це актуалізація загрози "новим Чорнобилем", якщо Україна продовжуватиме наступати, прорве морську блокаду і впливатиме на рішення МАГАТЕ після того, як нас обрали до Ради керуючих. Не виключаючи, що про всяк випадок можуть готуватися до того, щоб заховати "надзвичайний стан", якщо раптом Путін не переживе власний день народження. Така традиція є в авторитарних країнах".

Масштабні "ядерні" навчання в Росії

Відомо, що РФ оголосила про проведення 3 жовтня масштабних навчань з цивільної оборони у зв'язку з нібито загрозою ядерної війни, навчання з цивільної оборони. Повідомляється, що в "оперативному завданні" прописаний сценарій: нібито на території "окремих суб'єктів" РФ сталося кілька ядерних вибухів, і у результаті ядерних ударів повністю зруйнована інфраструктура і на 70% - житловий фонд.

Також, згідно зі сценарієм, передбачається, що, крім руйнувань, можливі аварії на гідротехнічних, хімічних і радіаційно небезпечних об'єктах.

Вас також можуть зацікавити новини: