REUTERS

Астрономи вперше зафіксували швидкий радіосплеск з регулярною повторюваністю.

Читайте такожNASA планують поставити експеримент з чорнобильським грибком на МКС

Загадковий радіосигнал з глибокого космосу, виявлений міжнародним колективом астрономів, повторюється кожні шістнадцять днів. Про це повідомляє Урядовий кур’єр з посиланням на іноземні ЗМІ.

Відео дня

Швидкі радіосплески (Fast radio burst, FRB) – таємничий феномен, який не дає спокою астрономам вже більше десяти років. Йдеться про потужні радіосигнали невідомої природи, які тривають не більше декількох мілісекунд. Потужність кожного зі сплесків порівнянна з енергією, що виробляється нашим Сонцем протягом декількох десятків тисяч років. Джерела сигналу розташовані у мільярдах світлових років від Землі, тому детально вивчити FRB наразі не є можливим.

Досі вважалося, що кожен FRB є унікальною подією, яка ніколи більше не повторюється. Але тепер, коли вчені відкрили циклічний сигнал FRB 180916.J0158 + 65, стало ясно, що швидкі радіосплески можуть повторюватися. Джерело FRB 180916.J0158 + 65 випускає один або два викиди щогодини протягом чотирьох днів, а потім замовкає на дванадцять днів, після чого цикл повторюється.

Вчені вважають, що джерелом FRB є чорна діра з навколозоряною масою, яка обертається навколо якогось іншого об'єкта. Інше пояснення – сигнал періодично блокується через гравітаційні сили чорної діри.