этот материал доступен на русском

Вчені знайшли розпечену екзопланету, на якій рік триває 18 годин

17:58, 21 лютого 2020
Наука та IT
9126 0
Гаряча екзопланета, ілюстрація / фото ESA/ATG medialab, CC BY-SA 3.0 IGO

Читайте такожNASA зафотографувала найвищі хмари на Землі (фото)

Як повідомляється на сайті університету, це найближчий до материнського світила гарячий юпітер, відомий на даний момент, передає zn.ua.

Планета, що отримала позначення NGTS-10b, знаходиться на відстані тисячі світлових років від Землі. Гарячий юпітер розташовується до своєї зірки у 27 разів ближче, ніж Меркурій до Сонця. За словами дослідників, планета приливно пов'язана зі світилом, тому на одній з її сторін температура завжди вище 1000 градусів Цельсія.

Сама зірка приблизно на 30% менше Сонця і на тисячу градусів холодніше його. Спостереження, проведені вченими, показали, що NGTS-10b на 20% більше Юпітера і вдвічі масивніше його.

"Попри те, що вважається, що гарячі юпітери з коротким орбітальним періодом (менше 24 годин) легше знайти через великі розміри та часті транзити, вони дуже рідкісні. Із сотень гарячих юпітерів, відомих на даний момент, тільки у семи орбітальний період менше одного дня", - заявив провідний автор дослідження доктор Джеймс МакКормак.

Екзопланета знаходиться лише в 1,5 рази далі від межі Роша — радіуса кругової орбіти, нижче якої гравітація зірки здатна розірвати планету на частини. За розрахунками, приречений на руйнування NGTS-10b пройде межу в середньому через 38 мільйонів років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter