Одну з країн знищить 'пекельна' спека: попередження NASA

NASA та кліматологи б’ють на сполох: Бразилія — серед країн, які вже цього століття можуть втратити придатність до життя через екстремальне потепління. Попередження базується на результатах досліджень, які вказують на загрозу катастрофічного зростання температур у тропічних регіонах, пише ECONews.

Ще у 2020 році в журналі Science Advances з’явилось дослідження, яке проаналізувало частоту екстремальної спеки між 1979 і 2017 роками. Вчені виявили, що кількість таких явищ потроїлась, а за умов високої вологості та температури вище 35°C людський організм не може охолоджуватись через потовиділення, що створює пряму загрозу життю.

Хоча спочатку Бразилія не входила до переліку критичних зон, вже у 2022 році NASA згадала країну у своєму блозі як одну з найбільш уразливих до смертельної спеки. Ці дані підтверджують і кліматологи.

Відео дня

Карлос Нобре, бразильський кліматолог, каже:

"Йдеться не лише про Бразилію. Величезна частина тропіків і навіть середніх широт може стати непридатною для життя, якщо глобальна температура підніметься на 4°C".

За даними організації The Nature Conservancy, це може статися вже впродовж 30–50 років, хоча раніше передбачалося — через 100–200.

Амазонка під загрозою колапсу

Особливу тривогу викликає майбутнє Амазонії. NASA прогнозує, що між 2041 і 2044 роками глобальна температура зросте ще на 2°C, що особливо вплине на тропічні ліси Бразилії.

Можливі наслідки:

  • збільшення посух, пожеж та сильних вітрів;
  • втрата вологості в "Дузі вирубки";
  • загибель чутливих до посухи видів;
  • ризик перетворення лісу на савану та викид до 250 мільярдів тонн CO₂, що становить 75% світової квоти в межах Паризької угоди.

Міста теж у небезпеці

Під загрозою не лише природа. Урбанізовані міста, такі як Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро та Сальвадор, вже потерпають від ефекту "теплового острова", коли температура в місті на 5°C вища за середню через бетон, асфальт і нестачу зелених зон.

NASA наголошує: до 2070 року значна частина Землі, включно з Бразилією, може стати непридатною для життя. Світові екосистеми руйнуються вже зараз, і без негайних дій людство ризикує втратити контроль над кліматичною катастрофою.

Вас також можуть зацікавити новини: