У центрі уваги зміна клімату. У США оцінили загрози зміни клімату, які можуть значно вплинути на боєздатність країни - під удар стихії потрапляє низка стратегічних об'єктів.
Про це пише The Washington Times з посиланням на нове велике дослідження Ради з оборонної науки Пентагону "Зміна клімату та глобальна безпека". У звіті, який містить 132 сторінки, йдеться, що зміна клімату діє як "множник загроз", посилюючи вже наявні проблеми та умови для конфліктів. Такі міжнародні стреси можуть вплинути на те, як Пентагон готується до потенційного конфлікту. Як зазначається, з 1860-х років глобальна середня температура зросла на 1,9 градуса за Фаренгейтом, а середній світовий рівень моря з 1880 року зріс на 8-9 дюймів.
Передбачається, що зміна клімату спричинить, зокрема, масову міграцію та відповідне використання, зокрема, Китаєм, таких критично важливих ресурсів, як вода та мінерали. Наприклад, обмеження потоку води на південь від Тибету через річку Меконг ставить під загрозу водопостачання та рибальство для 300 мільйонів людей у Південно-Східній Азії. Крім того, Пекін має намір контролювати доступ до полярних регіонів, де танення льодів відкрило морські шляхи для судноплавства.
"Розширена співпраця в галузі безпеки між противниками США в полярному регіоні, зокрема підписання угоди про безпеку Арктичного регіону між Китаєм і Росією у квітні 2023 року, створила низку потенційних ризиків, що посилюються потеплінням і більшою доступністю Арктики", - йдеться у звіті.
У доповіді сказано, що в Індо-Тихоокеанському регіоні зміна клімату створює "серйозні проблеми геополітичної стабільності та сфери впливу", які суттєво впливають на військову готовність та операції США, а також їхніх союзників та партнерів.
"Індо-Тихоокеанський регіон створює оперативні проблеми через свою стратегічну значущість та вразливість до кліматичних катастроф, таких як тайфуни та підвищення рівня моря", - йдеться у звіті.
У ньому сказано, що для Індо-Тихоокеанського командування кліматичні зміни створюють проблеми через підвищення рівня моря, сильних вітрів та тайфунів. Головною проблемою стане ймовірне збільшення гуманітарної допомоги населенню та операцій із ліквідації наслідків стихійного лиха.
Зазначається, що в зоні ризику - штат Флорида, де розміщено 20 військових баз і три бойові командування - Центральне, Південне та Командування спеціальних операцій.
"Це один з регіонів, найбільш схильних до ризику екстремальних погодних явищ, які, швидше за все, будуть викликані зміною клімату... Вісім баз Флориди входять до числа найбільш вразливих у країні, включаючи такі бази ВПС, як Еглін, Херлберт-Філд, Хомстед, Макдилл і Тіндалл, космічну базу Патрік, військово-морську авіабазу Кі-Уест та базу підтримки корпусу морської піхоти на острові Блаунт", - зазначається у документі.
Звертається увага на те, що навіть бази на північному сході Флориди, включаючи військово-морську авіабазу Джексонвілл, військово-морську станцію Мейпорт та базу підтримки корпусу морської піхоти на острові Блаунт, знаходяться під загрозою через підвищення рівня моря, повеней, ураганів та екстремальної спеки. У центральній Флориді є також критично важливі об'єкти національної безпеки. Це Космічна військова база, випробувальний центр ВМС США з боєприпасів та інші об'єкти, які можуть бути затоплені, пошкоджені стихією.
"Погода може значно порушити боєздатність та операції військових", - йдеться у звіті. Як пише The Washington Times, підвищення температури також збільшує ризик спалахів захворювань, включаючи трансмісивні, такі як малярія, лихоманка денге та хвороба Лайма, а танення вічної мерзлоти також стане вектором загрози для давно заморожених вірусів та бактерій.
У звіті йдеться, що Пентагон працює над різними методами, необхідними для запобігання тим чи іншим наслідкам зміни клімату та реагування на нові виклики та загрози в міру їх виникнення. "Наша національна безпека залежить від цього", - сказано в документі.
Цікаві новини - сьогодні це варте уваги
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Антарктиду захлеснула рекордна хвиля тепла. Йшлося, що температура поверхні в деяких частинах Антарктиди нещодавно піднялася майже на 30 °C вище за норму, спричинивши те, що вчені називають антарктичною "хвилею тепла". Цю температурну аномалію Едвард Бланшар, атмосферний вчений із Вашингтонського університету, описує як "майже рекордну або навіть рекордну подію для регіону".
Зимові температури в Антарктиді в середньому становлять близько -20 °C, а піки сягають від -70 °C до -80 °C. Однак кілька станцій в Антарктиді нещодавно зафіксували температуру на 20-30 °C вищу за норму, що є однією з найвищих позитивних температурних аномалій на планеті.