Соціальна структуризація настільки сильна, що може впливати на зовнішній вигляд людини / фото ua.depositphotos.com

Люди схильні змінювати зовнішність, щоб відповідати своєму імені. Про це свідчать результати нового дослідження, яке було опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає Phys.org.

Дослідники прагнули визначити, чи обирають батьки ім'я дитини на основі того, що здається підходящим для зовнішності дитини, чи зовнішній вигляд обличчя людей змінюється з роками, щоб відповідати соціальним стереотипам, пов'язаним з їхніми іменами.

Дослідницьку групу очолювали доктор Йонат Цвебнер, доктор Мозес Міллер і професор Джейкоб Гольденберг з Арісонської школи бізнесу Університету Райхмана, а також Ноа Гробгельд і професорка Рут Мейо з Єврейського університету.

Відео дня

Повідомляється, що під час дослідження дітей і дорослих віком від 9 до 10 років просили зіставити обличчя з іменами. Результати показали, що і діти, і дорослі правильно зіставляли обличчя дорослих із відповідними іменами, що значно перевищує рівень випадковості. Однак, коли справа дійшла до дитячих облич та імен, учасники не змогли створити точних асоціацій.

"В іншій частині дослідження системі машинного навчання було передано велику базу даних зображень людських облич. Комп'ютер виявив, що зовнішній вигляд облич дорослих з однаковими іменами був значно більше схожий один на одного, ніж зображення облич дорослих з різними іменами. І навпаки, не було виявлено суттєвої схожості між дітьми з однаковими іменами порівняно з дітьми з різними іменами", - йдеться в публікації.

Дослідники дійшли висновку, що схожість між обличчям людини та її ім'ям є результатом самоздійснюваного пророцтва. Зовнішній вигляд обличчя змінюється протягом тривалого періоду часу, щоб відповідати соціальним стереотипам, пов'язаним з ім'ям. Такі стереотипи можуть формуватися по-різному, наприклад, через те, що ім'я пов'язане з відомою особою або через конотацію біблійного імені.

"Наше дослідження підкреслює ширше значення цього дивовижного ефекту - глибокого впливу соціальних очікувань. Ми продемонстрували, що соціальні конструкції, або структурування, дійсно існують... Соціальна структуризація настільки сильна, що може впливати на зовнішній вигляд людини. Ці результати можуть означати, що інші особисті чинники, навіть більш значущі, ніж імена, як-от стать або етнічна приналежність, можуть формувати те, ким стають люди", - зазначив доктор Йонат Цвебнер.

Нагадаємо, раніше дослідження показало, що кава перешкоджає відновленню мозку після безсоння.

Вас також можуть зацікавити новини: