Турчинов відзначив катастрофічні темпи скорочення кількості українців / фото УНІАН

Згідно із статистичними даними, в Україні близько  мільйона людей мають наркотичну залежність, ще більше - страждають від алкоголізму.

Як пише секретар РНБО Олександр Турчинов на своїй сторінці у  Facebook, щороку ці цифри зростають приблизно на 10-15 відсотків. Особливо небезпечно, що алкогольна та наркозалежність дедалі більше поширюються серед молоді. Щороку від наркозалежності, алкоголізму та різних захворювань, пов’язаних з ними, вмирають близько 120 тисяч людей, зазначив Турчинов.

Читайте такожУкраїна посилила військову присутність уздовж узбережжя Азовського моря

Відео дня

«Тобто від цієї пошесті ми втрачаємо на кілька порядків більше українців, ніж на полі бою! Додайте до цього величезну кількість українців, які щороку залишають Україну в пошуках кращої долі, а також зменшення народжуваності, старіння нації та, відповідно, збільшення загального рівня смертності населення. Все це призводить до того, що кількість українців щороку скорочується катастрофічними темпами і все це в результаті становить реальну загрозу національній безпеці нашої держави!», – впевнений секретар РНБО.

За його оцінкою, щодо боротьби із наркоманією та алкоголізмом державі бракує системних та дієвих програм боротьби з цими недугами. А з приводу метадонової програми, враховуючи активне поширення синтетичних наркотиків, держава має більше негативних, ніж позитивних наслідків.

«Щороку для протидії цьому злу дедалі більше релігійних організацій та церков без будь-якої підтримки держави створюють реабілітаційні центри. На відміну від державних лікарень, незважаючи на великі складнощі з матеріально-технічним забезпеченням, такі центри діють достатньо ефективно. Але замість підтримки, про що свідчать листи, які надходять до мене, спостерігається протидія їхній роботі з боку силових структур», – заявив Турчинов.

Секретар РНБО у зв’язку із цими проблемами ініціював проведення наради за участю представників МОЗ, МВС та інших силових структур разом з представниками релігійних та громадських організацій «для напрацювання спільної стратегії координації захисту та реабілітації населення від цієї небезпеки».