Наявність у громадянина псевдореспублики подвійного громадянства не звільняє його від виконання військового обов'язку / фото УНІАН

Жителі окупованих територій, які виявили бажання отримати російський паспорт, отримують всередині "печатку" про військовий обов'язок.

Про це повідомляє "24 канал", посилаючись на власні джерела.

За їх даними, бажаючі отримати паспорт РФ повинні були для цього спочатку отримати паспорт так званої "республіки".

Відео дня

Читайте такожПолторак розповів, як Україна має відреагувати на роздачу жителям ОРДЛО паспортів РФ

Після того, як жителі Донбасу ставали "громадянами республіки", вони повинні були піти на військовий облік і там вже отримати повістку. Адже за законом псевдореспубліки про військовий обов'язок громадяни "ДНР" повинні проходити службу у військових формуваннях, бути в запасі або інших військах, а також проходити військову підготовку для захисту самопроголошеної республіки.

До того ж, наголошується, що наявність у громадянина псевдореспубліки подвійного громадянства не звільняє його від виконання військового обов'язку.

Як повідомляв УНІАН, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу.

27 квітня Путін заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не тільки тих, які живуть на окупованих територіях Донбасу.

29 і 30 квітня у Ростовській області відкрилися два центри видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей.

1 травня Путін підписав указ, яким спростив порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зокрема, отримали громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особи без громадянства, які народилися та постійно проживали на території Криму й виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їхні діти, чоловіки (дружини) та батьки.

МЗС України категорично вимагає від російської сторони невідкладно скасувати усі протиправні рішення з приводу паспортизації громадян України та усунути їх негативні наслідки.

У МЗС наголошують, що нормативно-правові акти РФ, як попередні так і майбутні, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не визнаватимуться українською стороною.