Зайцевій та Дронову дали по 10 років в'язниці / Фото NewsRoom

Адвокат Лариса Матвєєва розповіла подробиці про звернення до президента у зв'язку з розслідуванням резонансної ДТП на вулиці Сумській у Харкові в жовтні 2017 року за участю Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.

Про це адвокат написала на своїй сторінці у Facebook. "Відповіді офіційної поки не отримали, але телефоном повідомили, що звернення переслали в Генеральну прокуратуру 05.08.2019 р.", - йдеться у її повідомленні.

Вона зазначила, що потерпілі хочуть невідворотності покарання для винних й обурені цинізмом захисту Олени Зайцевої.

"Ніхто не хоче ні "сліпої" помсти, ні тиску на суд, хочуть невідворотності покарання для винних й гласності процесу. Хоча, безумовно, цинізм сторони захисту Зайцевої та її змінена позиція у справі дуже обурили. У людей, які втратили близьких і своє здоров'я, не так багато залишається бажань, але вони сподіваються, що на прикладі цієї справи почне змінюватися система", - написала адвокат.

Матвєєва також перерахувала питання, що вимагають додаткового контролю у справі про криваву аварію в Харкові в жовтні 2017 року:

Читайте такожКривава аварія у Харкові за участю Зайцевої-Дронова: потерпілі готують звернення до Зеленського

1. Свідок, у минулому лікар-нарколог Федірко О. Д. безпосередньо в судовому засіданні під запис прямо повідомила, що збір біологічних рідин (кров, сеча) проводила за вказівкою слідчого Волкова й про необхідність додаткового забору Волкову говорила, але він відмовив їй у цьому без пояснення причин. Підсумок - аналіз крові "на наркотики" не проводили, бо крові "не вистачило", аналіз сечі на наркотики" провели повністю, він позитивний і однозначний, але дослідження затягли на кілька місяців.

"Крім того, Волков весь цей час мав можливість прямого контакту з Федірко, міг їй зателефонувати, повідомити про її розшук, але цього не робив, при цьому в день здійснення її приводу з нею розмовляв телефоном", - зазначила адвокат.

2. Слідчі не передали експертам Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи наявні документи про виявлені опіати в Зайцевої, про що прямо зазначено у висновку експерта від 10.01.2018 р.

3. 10.12.2018 р. експерти Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи у своєму висновку від 10.12.2018 р. в принципі не змогли відповісти на питання про стан Зайцевої в момент ДТП через "відсутність кількісного визначення вмісту кодеїну і фенобарбіталу в сечі..", що є повним абсурдом, оскільки проведення таких досліджень не проводяться в принципі в Україні, наголосила Матвєєва.

4. Дій експертів ХНДІСЕ ім. Бокаріуса намагаються дати оцінку у кримінальному провадженні, зареєстрованому за заявою адвоката Дронова Перепелиці С. (нагадаю, цим експертним закладом проводилось безліч експертиз, але так і не вдалося встановити швидкість руху автомобіля Зайцевої при наявності кількох відеозаписів з камер відеоспостереження), при цьому подібне вдалося експертам з Дніпра). Справу намагалися закрити вже не один раз, проводячи розслідування формально, у зв'язку з чим суд скасовував постанови про закриття кримінального провадження.

Адвокат також повідомила, що розгляд апеляційних скарг Зайцевої та Дронова призначено на 14 серпня на 11.00 в приміщенні Харківського апеляційного суду.

Довідка УНІАН. 18 жовтня 2017 року в Харкові на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова сталося зіткнення «Лексуса» 20-річної Зайцевої, який рухався на червоне світло світлофора з перевищенням дозволеної швидкості, та автомобіля «Фольксваген Туарег», за кермом якого був 49-річний Геннадій Дронов. Після зіткнення «Лексус» вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів. В результаті ДТП на місці загинули п'ять людей, ще одна людина померла від травм у лікарні.

26 лютого 2019 року Київський районний суд Харкова визнав Дронова та Зайцеву винними у скоєнні ДТП і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 10 років кожного. Захисники Зайцевої та Дронова подали апеляційні скарги на вирок суду.