Ілюстрація / REUTERS

Декількох українців затримали по прильоті в Гонконг і не випускають з аеропорту, імовірно, готуючись депортувати.

Про це розповіла одна з постраждалих на сторінці в Twitter, яка на даний час вже закртила від загального доступу.

"На паспортному контролі мій паспорт навіть не відкрили, побачили, що Україна, дістали якусь анкету і покликали старших. Повели в кімнату для допитів, тримали мене дві години, запитували все, у мене все було, вони все перевірили. Потім повели мене кудись через весь аеропорт, не дозволяли підключатися до вайфаю і не казали, куди ведуть. У результаті привели в похмуре приміщення, і сказали підписати папір про те, що я не можу в'їхати в Гонконг. Сказали, що не підходжу візових вимог.

Відео дня

Читайте такожЯк протести в Гонконзі перетворилися в Революцію гідності в стилі «кіберпанк» (лонгрід)

Ось з 10 ранку сьогодні додалося ще 10 українців з тієї ж причини. Не відкриваючи паспорт, відправляли на допит, потім депортація, бо нібито не відповідаєш. При цьому одну пару з Казахстану тримали в кімнаті для допитів зі мною, у них не були заброньовані готелі, їм роздали вайфай, вони на місці забукали і їх пропустили. Так що я впевнена, що справа в українському паспорті", - розповіла постраждала.

Українка пов'язала таке ставлення з нещодавнім приїздом в Гонконг "азовців". "Пам'ятаєте недавні фотки азовців в Гонконзі на мітингу? Українців не пускають! Не помилкова тривога, депортують абсолютно всіх поголовно", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає видання TK Media, імовірно, йдеться про активістів громадської організації "Гонор", які дійсно приїжджали в Гонконг і викладали фотографії й відео на тлі протестів.

Російські пропагандистські ЗМІ і китайське видання Global Times, яка представляє інтереси Кремля в Китаї, називали їх "нео-нацистами".

Як зазначає блогер Антон Ходза, "Global Times - це такий китайський аналог Раша Тудей, створений для "боротьби із західною пропагандою". Підрозділ газети "Женьмінь жібао".

скріншот facebook.com/anton.ohaiogodzaimas

Зазначимо, що українцям у Гонконг дозволено в'їжджати без візи терміном на 14 днів.

Нагадаємо, масові протести в Гонконзі тривають з червня. Вони почалися через планів влади дозволити екстрадицію в Китай. Пізніше відповідний закон був скасований, проте мітинги не закінчилися, протестувальники вимагають демократичних реформ, загального виборчого права і відставки пропекінської голови адміністрації Керрі Лам.

В кінці листопада в Гонконзі відбулися місцеві вибори в районні ради, опозиція перемогла з величезним відривом за рекордної явки. Раніше ради контролювали пропекінські політичні сили.