Кабінет Міністрів України надав Державній податковій адміністрації право автоматично списувати на користь Держбюджету кошти ТКЕ, що надходять, як плата за послуги теплопостачання, і акумулюються не на рахунках із спеціальним режимом використання в уповноважених банках.

Про це сказано в постанові Кабміну (від 25 листопада ц.р. №1241), текст якої оприлюднено на Урядовому порталі.

Постанова також передбачає, що в разі відсутності у теплокомуненерго-боржника офіційно відкритого спецрахунку, ДПАУ і ГоловКРУ відкривають на ньому контрольні пости, в повноваження яких входитиме контроль за надходженням виручки і її спрямуванням до Держбюджету в рахунок погашення заборгованості за спожитий газ.

Відео дня

Кабмін своїми постановами неодноразово зобов`язував ТКЕ відкрити рахунки із спеціальним режимом використання у ВАТ «Ощадбанк». Останній раз Кабмін зобов`язував здійснити це постановою від 22 червня ц.р. №616.

Кабінет Міністрів також надав Державній податковій адміністрації право безпосередньо стягувати заборгованість газопостачальних компаній і підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ, а також за послуги з його транспортування.

Згідно з цим документом, зокрема, Кабмін доручив НАК "Нафтогаз України" поступитися правами вимоги до облгазів і підприємств комунальної теплоенергетики із заборгованості за газ і послуги з транспортування ДПАУ, яка, у свою чергу, на суму цих вимог повинна скоротити податковий борг державного холдингу.

Кабмін також доручив ДПАУ спільно з ГоловКРУ і Держфінмоніторингом провести перевірки використання коштів, що надійшли в 2007-2009 рр. підприємствам ТКЕ як плата за послуги теплопостачання, а також використання облгазами коштів, що надійшли за постачання газу.

Мінпаливенерго спільно з МінЖКГ і НАК «Нафтогаз України» доручено невідкладно провести звірку суми заборгованостей облгазів і ТКЕ і надати ДПАУ і ГоловКРУ список підприємств, сума боргу яких перевищує 10 млн. грн.

Держфінмоніторингу доручено щотижня інформувати ДПАУ про здійснення підприємствами-боржниками перерахувань коштів за кордон, зокрема в офшорні зони, щодо операцій що мають сумнівний характер або з контрагентами, що мають ознаки фіктивності.

Держказначейству доручено посилити контроль за цільовим використанням коштів додаткової дотації вирівнювання для місцевих бюджетів у частині оплати природного газу.