На початку повномасштабного вторгнення 68% респондентів вважали, що справи загалом розвиваються у правильному напрямку / фото - УНІАН

38% українців вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, а 46% впевнені, що справи розвиваються у неправильному напрямку.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 2-6 лютого.

Соціологи нагадали, що на початку повномасштабного вторгнення 68% респондентів вважали, що справи загалом розвиваються у правильному напрямку, а вважали напрямок неправильним – 16% опитаних.

Відео дня

Далі, як зазначається, частка тих, хто говорив про правильний напрямок, поступово знижувалася й водночас зростала частка тих, хто говорив про неправильний напрямок (деяке зростання у квітні 2024 року, можливо, пов’язане з тим, що опитування було проведене після схвалення США допомоги Україні після тривалої затримки). 

"Станом на початок лютого 2025 року 38% вважали, що справи розвиваються в правильному напрямку, а 46% вважали, що справи розвиваються у неправильному напрямку", - йдеться у повідомленні.

Опитування проведено методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Було опитано 1000 респондентів у віці 18 років і старше.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Що лякає українців більше за посилення обстрілів

Як повідомляв УНІАН, третина опитаних громадян вважають інфляцію та економічну кризу основними загрозами, що можуть чекати на Україну впродовж наступного року (33% та 32% відповідно). Воєнні ризики - посилення обстрілів та подальша окупація українських територій - турбують 27% та 25% українців відповідно.

Також 18% респондентів вважають загрозою демографічну кризу, 17% - припинення підтримки від іноземних партнерів. 16% опитаних громадян побоюються повернень відключень світла та теплопостачання, трохи менше (14%) вважають однією з головних проблем політичну кризу.

Вас також можуть зацікавити новини: