
Абсолютна більшість російськомовних українців, а саме 82%, негативно ставляться до РФ. Про це свідчать дані опитування соціологічної служби "Центру Разумкова" спільно з Київським Безпековим Форумом.
Натомість про позитивне ставлення до РФ заявили 13% українців. Для порівняння: позитивне ставлення до Франції висловили 79%, до Великої Британії - 75%, до Польщі - 71,5%.
Що стосується ставлення до церкви, то вірними УПЦ (Московський патріархат) назвали себе 11%, тоді як майже вдвічі більше (20%) визнали вірність Православній церкві України.
Відповідаючи на запитання: "Яка модель суспільного розвитку здається Вам більш привабливою?", 42% віддали перевагу європейській моделі, лише 6% - російській.
Ставлення російськомовних до ЗСУ та війни
Серед опитаних російськомовних українців 81,5% довіряють ЗСУ. Негативно відповіли на це питання 14% людей. 4% відповідають, що або беруть участь у діяльності Збройних Сил України, або займаються волонтерською діяльністю з підтримки оборони країни, 24,5% - підтримують оборону країни матеріально.
Відповідаючи на запитання: "Якби це залежало від Вас, чим би Ви були готові поступитися під час переговорів з Росією?", лише 17% російськомовних громадян відповідають, що готові поступитися українськими територіями, 26% - прозахідним вектором вільного розвитку України. 54% вважають, що Україні не варто погоджуватися на зменшення чисельності Збройних Сил України, якщо це буде умовою угоди про мир з Росією (лише 27% вважають, що на це треба погоджуватися).
55% представників цієї групи вірять у перемогу України у війні з Росією (не вірять 33%). І лише 40% вірять у можливість підписання мирної угоди між Україною та Росією найближчим часом (не вірять 48%).
Чому вирішили провести це опитування
Опитування провели після чергової заяви міністра зовнішніх справ Росії Сергія Лаврова. Він зокрема знову заговорив про нібито "захист російськомовного населення України".
За даними соціологів, з 2021 року опитаного респондента віком від 18 років в усіх областях України (крім тимчасово окупованих територій), 11% відповіли, що вдома переважно розмовляють російською мовою. Серед них 23% відповіли, що під час повномасштабної війни хоча б якийсь час жили на території бойових дій або на території, що піддавалася артилерійським обстрілам. Ще 12% - що їхнє житло постраждало або було повністю зруйноване. 41% мають родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року.
Російська пропаганда: останні новини
Напередодні кремлівський диктатор Путін вчергове заявив про те, що Росію нібито "змусили" почати так звану "СВО". Тепер же, за словами Путіна, Москву намагаються зробити винною у цьому. Такі заяви пролунали на тлі потужних атак по Україні.
"Не ми ж організували держпереворот в Україні, розумієте. Весь час нам казали, що треба демократія, вибори. Держпереворот здійснили, і все – ніби так і треба. Кривавий до того ж. І пішли далі пригнічувати Донбас і так далі, людей там знищувати з вертольотів і літаків. Змусили нас просто робити те, що ми зараз робимо, і намагаються зробити нас винними в цьому", - сказав диктатор.
Своєю чергою офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова видала заяву про "монстра" і Захід через масовану атаку безпілотників на Москву на початку березня цього року. За її словами, Захід повинен впоратися з "божевіллям монстра, якого він виростив".
"Тепер він матиме справу з приборкуванням божевілля монстра, якого вони виростили, годували, екіпірували, безконтрольно забезпечили зброєю та обсипали грошима", - зазначила Захарова.