Скульптура "Звуки Міста" у Дніпрі / фото adm.dp.gov.ua

У місті Дніпро у п'ятницю, 10 вересня, відкрили нову скульптуру "Звуки Міста". Це арт-об'єкт, в який трансформували цілу низку звуків - гул ракетного двигуна, стукіт вантажного вагону, хлопок відкриття парашуту і навіть "буркотіння" холодильника "Дніпро". 

Ініціаторкою модернової арт-скульптури стала продюсерка GOODMEDIA Альона Тимошенко. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА. 

Серед інших звуків, з яких утворили дніпровську скульптуру, – дзенькіт балончиків стріт-арту, шум моторного човна, що мчить хвилями, тріскіт багаття, відлуння в пустому залі, оплески та гучний сміх.

"Живемо в новий час, коли розбудовується країна, розвивається інфраструктура. Ми змінюємося зсередини. Шукаємо нові форми самовираження. Наш проект "Звуки Міста" – саме про це. Вперше звук перетворився на форму", – сказала під час відкриття скульптури Альона Тимошенко.

Альона Тимошенко / фото adm.dp.gov.ua

Вона розповіла, що над створенням арт-об'єкта працювали скульптори, художники, саунд-продюсери. Спочатку команда ретельно "збирала" звуки. Записані аудіодоріжки обробили у програмі звукового дизайну, а потім виготовили на виробництві. 

Автори проекту врахували й асоціації інших відомих дніпрян. Гумориста, актора та шоумена Юрія Ткача, співзасновника, голови правління ГО "Асоціація Noosphere" Михайла Рябоконя, художника Валерія Zdesroy, керівника міжнародної організації "Street Workout" Дениса Мініна.

"Звуки Міста" об’єднали мистецтво і технології, спогади та почуття. Пишаємося, що Дніпро долучилося до такого креативного, технологічного і цікавого проєкту. Доводимо, що промислова столиця України дуже творча", – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов.

Першу скульптуру проекту відкрив Президент України Володимир Зеленський на саміті "Кримська платформа". Вона присвячена півострову. Дніпровська – вже третя.

Арт-інсталяції "Звуки Міста" підготували й для Києва, Львова, Одеси, Харкова, Маріуполя, Криму. Проект втілили до 30-ї річниці Незалежності України. Над ним працювала команда зі 117 людей.