За ігнорування одного виду повістки загрожує в'язниця, попередили у ТЦК / колаж з фото УНІАН

Мобілізація в Україні триває, і за ухиляння від неї передбачено кримінальну відповідальність - від трьох до п’яти років в’язниці.

Про це сказав начальник київського мобілізаційного відділення Дарницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий в інтерв’ю "Вечірньому Києву". Він нагадав, що в законодавстві визначено перелік підстав, які звільняють осіб від мобілізації, зокрема, бронювання працівників за державними органами влади, підприємствами, установами, організаціями.

"Також є звільнення за станом здоров’я та сімейними обставинами, наявність трьох дітей, дитини з інвалідністю, дружини чи одного з батьків з інвалідністю першої чи другої групи у разі відсутності осіб, які могли б здійснювати догляд і так далі", - сказав керівник ТЦК.

Відео дня

Новосядлий зазначив, що за ухилення від мобілізації передбачена сувора відповідальність. "От ви навели приклад, коли особа отримала повістку, викинула її у смітник і не з’явилася. У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції. Вони з’являються у базі даних як розшукувані особи. Згідно з постановою 1487 Національна поліція має затримати та доставити до ТЦК військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративне правопорушення для складання протоколу. Поліція відпрацьовує свій алгоритм дій, і потім таких осіб нам доставляють", - розповів він. За його словами, в такому випадку складається протокол про адміністративне правопорушення.

"Якщо особа заявляє, що вона не бажає спілкуватися, то це вже явний факт ухиляння від мобілізації. За це передбачено кримінальну відповідальність. Складають відповідні документи й матеріали подають на досудове розслідування стосовно ухиляння", - зазначив Новосядлий. При цьому зазначив, що за це передбачено кримінальне покарання - від трьох до п’яти років в’язниці.

Керівник ТЦК повідомив, що є два види повістки. Перший вид, коли адресата повідомляють про запрошення в територіальний центр для уточнення облікових даних. За неявку по такій повістці передбачена адміністративна відповідальність.

Новосядлий зазначає, що за ігнорування так званої "бойової" повістки наступає кримінальна відповідальність.

У центрі уваги мобілізація 2024 в Україні - цікаві новини

Як повідомляв УНІАН, на Полтавщині Козельщинський районний суд визначив для чоловіка умовний термін покарання за ухилення від мобілізації.

Судом встановлено, що у червні 2023 року вказаний громадянин пройшов військово-лікарську комісію, якою був визнаний придатним до військової служби. У листопаді він отримав дві повістки з метою відправки до військової частини, однак в обох випадках не прибув до ТЦК.

Однак, за словами чоловіка, всього за період з літа по осінь 2023 року йому вручили 18 повісток. Він стверджував, що декілька разів повістки переписувалися та змінювалися дати і час у зв'язку з допущеними працівниками ТЦК помилками. Щоразу він добросовісно з'являвся, його відправляли до різних військових частин, проте там його не взяли - не підходив за станом здоров'я. Тому його постійно повертали назад. Згодом у ТЦК знову вручали чергову повістку.

За його словами, все це вплинуло на нього, і він вирішив не з’являтися за двома останніми повістками. Чоловік визнав свою провину в ухиленні від мобілізації. Його засуджено до 4 років в’язниці, однак звільнено від покарання з іспитовим строком у 2 роки.

Вас також можуть зацікавити новини: