Найнебезпечніша соціальна мережа: експерт висловився про Telegram

Заступник керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан назвав Telegram найнебезпечнішою соціальною мережею.

Про це він сказав під час прес-конференції "Інформаційні атаки в соціальних мережах: дослідження впливу російської дезінформації через рекламу в Facebook".

Балабан зауважив, що зараз більшість інформаційних операцій Росії здійснюються через соціальні мережі. За його словами, є умовна градація безпечніших соціальних мереж і мессенджерів, і більш небезпечних.

Відео дня

"Зрештою, ми мали вчора з вами чудовий кейс з "Телеграмом", коли раптово вимкнулися чат-боти, а потім вони так само раптово увімкнулися. То ми можемо сказати, що "Телеграм" є на цій градації найнебезпечнішою соціальною мережею. Водночас "Фейсбук", корпорація Meta, де входить так само і Instagram, - вони є на цій безпечній шкалі", - зазначив експерт.

Він пояснив, що Facebook є безпечнішим, зокрема через це, що Meta вкладає ресурси для боротьби та виловлення дезінформації на своїх платформах. Крім того, корпорація взаємодіє з українським громадянським суспільством та державними органами.

"В той самий час ми бачимо, що незважаючи на ці всі активності, які Facebook / Meta робить, росіяни усе одно намагаються всіляко обійти якісь правила, схитрити або здійснити свої ці інформаційні впливи на "Фейсбуці", - сказав Балабан.

Так, зауважив він, користувачі Facebook мають розуміти, що "постійно з нами там є якийсь російський товариш майор, який через своїх ботів пробує вплинути на нас".

Презентуючи дослідження впливу російської дезінформації через рекламу у Facebook, аналітик Центру Сергій Жуков розповів, що за березень-листопад 2023 року виявлено було 12 ключових тем, які "відпрацьовують" росіяни. Зокрема, це ситуація на фронті, тема дискредитації західних партнерів, мобілізація та корупція.

На запитання щодо застережень, як користувачам Facebook не піддатися російській пропаганді, дослідник у  Digital Forensic Research Lab (DFRLab) Роман Осадчук закликав думати перед тим, як поширювати якусь інформацію. Медіаекспертка, авторка антифейкового проекту "НотаЄнота" Альона Романюк порадила переглянути всі свої підписки – сторінки людей та пабліки - і повідписуватися від "невідомого".

Крім того, Жуков порадив не переходити за підозрілими посиланнями, заступник директорки Центру демократії та верховенства права, головний експерт з медійного права та модерації контенту в соціальних мережах Ігор Розкладай закликав замислюватися про те, чому хтось оплачує певну рекламу, яку ви бачите, а Балабан зауважив, що потрібно пам’ятати, що у дописах, де є емоція, може йтися і про маніпуляцію.

Останні новини Telegram 

Як повідомляв УНІАН, 29 квітня Telegram відновив офіційні українські боти, які допомагають протидіяти російській агресії, і напередодні були раптово заблоковані.

У коментарі УНІАН керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрій Коваленко розповів, що вони разом зі Службою безпеки напрацьовують законопроект проти поширення російської пропаганди у соціальних мережах, зокрема й в Telegram, YouTube та TikTok.

Водночас голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила, що незмінна у своїй думці щодо необхідності регулювання роботи Telegram в Україні. За її словами, зараз країна працює з європейськими партнерами над внесенням мессенджера до переліку цифрових платформ, які підлягають регуляції.

Вас також можуть зацікавити новини: