
Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, участь в заході взяли працівники музею, учасники УПА, політичні в'язні, постраждалі від репресій, науковці, громадськість, представники обласної державної адміністрації та обласної ради.
«З покон віків кращі сини та дочки України завжди саможертовно боролися за її волю та відродження самостійності. І сьогодні, завдяки роботі музею, ми маємо унікальну можливість відновлювати історичну пам’ять та справедливість. Тут зібрані експонати та матеріали, які розповідають про національно-визвольну боротьбу українського народу. За всі 20 років його функціонування працівники зробили вагомий внесок щодо популяризації історичних надбань. Завдяки цій праці формується свідомість нового покоління», – зазначив під час виступу начальник управління культури ТОДА Григорій Шергей.
Він додав, що такий музей першим відкрили саме у Тернополі.
Зараз він один із найбільших в Україні. Діє музей у підвальних приміщеннях колишньої радянської спецслужби НКВС, НКДБ, МДБ, КДБ (1944-1986 рр.), збережено тодішні камери, нари. У найбільших камерах розміщено стенди, які розповідають про національно-визвольний рух.
Регулярно в музей відбуваються різноманітні тематичні виставки.
Його засновниками є Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна організація Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих.