Експерт радить замовляти в літаку індійську їжу / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Пасажири літаків часто скаржаться, що їжа на борту позбавлена смаку, і певною мірою вони мають рацію – найчастіше бортове меню містить найпростіші продукти. Ба більше, у цього явища навіть є цілком наукове пояснення.

Однак частий мандрівник і фуд-блогер із Нью-Йорка Девід Фарлі у своєму блозі для The Washington Post стверджує, що туристи все ж можуть забезпечити себе смачним харчуванням у хмарах за допомогою простого лайфхака.

За його словами, наукові дослідження показали, що поєднання зміни тиску повітря в салоні літака і зниження вологості на висоті 10 тисяч метрів знижує чутливість до солодких і солоних смаків приблизно на 30%. Навіть гучний фоновий шум, такий як гудіння двигуна реактивного літака, притупляє смакові рецептори. Однак гострі смаки майже не схильні до впливу зміни тиску повітря, вологості та шуму.

Відео дня

"Як частий мандрівник, я втомився від типової каші, якою нас годують на далеких рейсах. Філософія авіакомпаній щодо безкоштовної їжі полягає в тому, щоб образити якомога менше смаків", – пояснив він.

Щоб знайти ідеальну страву для авіаперельоту, Фарлі почав експериментувати, замовляючи спеціальні страви, які пропонують авіакомпанії.

"Я почав з виключення варіантів: низькосольові та діабетичні страви були виключені першими. Веганські та вегетаріанські звучали підозріло нудно з точки зору пробудження мого анестезованого в польоті смаку. Кошерне було заманливо, але я боявся, що мені доведеться існувати на хумусі та моркві. Замість цього я зосередився на всьому, що випромінювало спеції", – розповів експерт.

У підсумку Фарлі зупинився на стравах категорії Hindu meal, тобто індійській кухні, які, за його словами, зберігають свої смакові якості незалежно від авіакомпанії.

"Під час мого нещодавнього перельоту з Iberia з Нью-Йорка до Мадрида я із задоволенням потішив себе ніжним курячим карі з рисом і сочевичним рагу – смачним і злегка гострим нагадуванням про те, що все ще є способи насолоджуватися далекими перельотами в економ-класі", – поділився досвідом мандрівник.

При цьому він підкреслив, що замовляти таку їжу варто заздалегідь, залежно від правил конкретного перевізника, але в середньому йдеться про 24 години до вильоту, щоб необхідну страву встигли підготувати.

Як повідомляв УНІАН, раніше досвідчена стюардеса пояснила, чому пасажирам не варто брати свою їжу з дому в літак. За її словами, "домашня" їжа може бути не тільки небезпечною для самого пасажира, а й здатна зіпсувати політ іншим мандрівникам у літаку.

Також експерти пояснили, чи можна проносити свою їжу в аеропорт у ручній поклажі – далеко не всі продукти харчування пропустять через сканери безпеки в аеропорту.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.