Амфітеатри в Пулі та Вероні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Згідно з нещодавнім дослідженням, римський Колізей входить до десятки найбажаніших туристичних пам'яток світу. Водночас італійська столиця є одним із найбільш переповнених туристами міст світу, де в топ-сезон просто не проштовхнутися.

Для тих, хто дуже хоче побачити "Колізей", але залюбки уникнув би натовпів (при цьому заощадивши), видання Travel Off Path склало список із чотирьох дуже гарних і доступних за ціною міст Європи, де також є свої стародавні амфітеатри, дуже схожі на символ Риму.

1. Верона, Італія. Це чарівне місто на півночі країни розташоване за годину їзди на поїзді від Венеції. Насамперед Верона асоціюється з трагедією Вільяма Шекспіра "Ромео і Джульєтта", адже саме в цьому місті письменник помістив події свого твору.

Відео дня

Однак навіть без цього місту є що показати, адже Верона вважається одним із римських поселень, що найкраще збереглися: її арена, побудована в 30 році нашої ери, як і раніше, приймає гостей для живих виступів від поп-артистів до оперних зірок, на відміну від Колізею, перетвореного на музей.

При цьому Верона помітно дешевша, ніж Рим: ніч у готелях у центрі міста там коштує від 91 долара, а на харчування туристи витрачають у середньому 58 доларів на день.

2. Нім, Франція. Одне з найбільш "римських" міст за межами сучасної Італії розташоване на півдні Франції, недалеко від узбережжя Середземного моря, і різко контрастує з іншими французькими містами. Тут немає жодних широких бульварів  замість цього туристів зустрічають вузькі пішохідні провулки, оточені мініатюрними будівлями кольору охри з класичними італійськими зеленими віконницями. Родзинка міста – римський храм першого століття, внесений до списку ЮНЕСКО, другий за ступенем збереження після римського Пантеону.

Відвідуючи Нім, туристи в середньому витрачають 44 долари на день на харчування, 26 доларів на місцевий транспорт і від 50 до 72 доларів за ніч на одномісні номери в скромних готелях за кілька хвилин ходьби від місцевого амфітеатру.

3. Арль, Франція. Лише за півгодини поїздом від Німа розташоване ще одне римське поселення, що добре збереглося і якому понад два тисячоліття, з компактним "міні-Колізеєм", історичними абатствами та брукованими вулицями, що ведуть до літніх квітників.

Головною визначною пам'яткою Арля є амфітеатр, у якому, як і в Німі та Вероні, донині проводяться масштабні заходи. Але крім відвідування амфітеатру, туристи можуть прогулятися схожим на лабіринт Старим містом, скуштувати традиційні провансальські страви в місцевих пивних, помилуватися романською церквою Св. Трохима XII століття, оголошеною пам'яткою спадщини ЮНЕСКО, і відвідати фермерський ринок.

При цьому цей "мініатюрний Рим" напрочуд доступний для відвідування: вартість окремих номерів у центральних готелях і гостьових будинках цього літа стартує від 56 доларів, навіть незважаючи на спричинене Олімпійськими іграми зростання цін в інших частинах Франції.

4. Пула, Хорватія. Це прибережне курортне місто на малопомітному хорватському півострові Істрія може похвалитися доступом до моря, більш конкурентоспроможними цінами, помірним скупченням людей і архітектурним багатством, яке цілком може змагатися з Римом.

У Пулі є охоронювана гавань, практично незаймана зі стародавніх часів, всіяна руїнами. Серед них знаменита Пула-Арена, амфітеатр, побудований у I столітті, й один із шести найбільших у світі, що збереглися до наших днів.

При цьому "Рим на Адріатиці" неймовірно доступний за ціною: тут є безліч сімейних ресторанів, де подають домашню пасту з морепродуктами за 12-15 доларів, щедрі подвійні порції морозива за мізерні 4 долари, а також гостьові будинки лише за 54 долари.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти назвали три чудові острови Середземномор'я, де можна уникнути натовпів цього літа.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей та дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-каналі УНІАН.Туризм.