Фейгін розкрив ймовірні плани Кремля / Ілюстрація REUTERS

У Кремля на сьогодні є два основні плани анексії окупованих українських територій.

Про це 24 каналу заявив російський правозахисник і блогер Марк Фейгін.

Перший план Фейгін називає локальним. Він передбачає проведення псевдореферендуму в окупованій частині Запорізької області та оголошення про її "приєднання" до РФ.

Відео дня

"План передбачає, що росіяни проведуть такий пілотний референдум і поки не будуть чіпати окуповані території Донецької та Луганської областей. В крайньому випадку, ці псевдореспубліки просто оголосять про приєднання своїм фейковим парламентом", - сказав він.

На інших захоплених територіях, додає правозахисник, РФ поки не проводитимуть "референдуми" в рамках цього плану.

"Це такий акуратний локальний план", - каже блогер.

Другий план - радикальний. Перспективи його реалізації, за словами Фейгіна, нещодавно "промацував" під час візиту в окупований Луганськ заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв.

"Вони кажуть, що хочуть створити в рамках Союзної держави якийсь прообраз СРСР. Тобто завести в "союзну державу", в якій вже є Росія і Білорусь - Південну Осетію, Придністров'я, Запорізьку, Херсонську, Луганську і Донецьку області, як самостійні держави", - говорить Фейгін.

За його прогнозом, ці псевдоутворення будуть "незалежними" і вступлять у "союзну державу" на принципах федерації, якою керуватиме Москва.

"Так росіяни покажуть нібито "добру волю". З одного боку, це добре, а з іншого - Росія нібито нікого не окупувала, а люди самі проголосували за входження в "союзну державу", - говорить він.

Фейгін зазначає, що до 11 вересня у РФ вже немає часу на проведення подібної афери. Крім того, їй нібито противиться Абхазія, а з Придністров'ям ситуація взагалі незрозуміла.

"Мені здається, їм би хотілося пройти такий шлях. Потім вже повільно все вирівнювати, щоб показати подобу "добровільності". Їм би цього хотілося, але у них явно не виходить", - підкреслив він.

Раніше американські аналітики припустили, що РФ намагається відвернути увагу ЗСУ від критичних районів на півдні, наступаючи на Донбасі.