В небо підіймалися 11 Ту-95МС / фото ua.depositphotos.com

Сьогоднішньому нальоту російських окупантів на Україну передувала довготривала і дуже ретельна підготовка. Про це в ефірі Radio NV сказав авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.

На запитання щодо комбінованості сьогоднішньої атаки Росії по Україні, він зауважив, що ракет на такі атаки у росіян не вистачить надовго.

"Щодо комбінованої атаки. Загалом приблизно відомо…, що загалом було три пуски "Кинджалів", з Саваслейки піднімалися три МіГ-31К з "Кинджалами". Два пуски було здійснено по Києву, один - по Стрию. Зрозуміло, чому по Стрию. 10 разів невійськовий об'єкт, нічого військового там немає, але там газосховище - от туди вони хотіли поцілити", - сказав Романенко.

Відео дня

Крім того, додав він, піднімалися шість Ту-22М3.

"Це ракети Х-22, аеробалістичні ракети, або Х-32 - вдосконалений варіант цієї ракети. Кожен літак міг нести одну ракету, але на малу дальність могли нести і дві ракети", - зазначив експерт.

Також, зауважив він, підіймалися 11 Ту-95МС.

"Це ракети Х-101 і Х-555. Тут летіло, дійсно, як ви кажете, по всій Україні - від сходу до заходу. Щось летіло з моря, бо пишуть, що з моря швидкісні цілі. Хоча попередньо казали, що носіїв крилатих ракет у Чорному морі немає. Але міг бути здійснений пуск з підводного човна, який, на жаль, ми відслідковувати не можемо", - сказав авіаексперт.

Говорячи про сотню "Шахедів", Романенко висловив думку, що вони летіли "як завжди - від Сєщі до Криму… можливо, і Курська область, і інші їхні улюблені місця, де вони пускають "Шахеди".

Загалом, зазначив Романенко, "усі можливості були задіяні".

"І зрозуміло, що такий наліт був, йому передувала довготривала і дуже ретельна підготовка. По результатах, я думаю, що як оголосять результати, можна буде більш докладно зорієнтуватися, вдалося чи ні. А в Києві, здається, обидва "Кинджали" були збиті", - сказав він.

Також на запитання щодо того, про що свідчить те, що були дуже близькі рубежі пусків, деякі ракети навіть запускалися з території Воронезької області Росії, експерт зауважив, що це свідчить про те, що росіяни використовували Ту-22М3 на максимальну дальність, там усього дальність ракети 500 км.

"Це мають чітко сказати Повітряні сили. Те, що Ту-95МС не залітали до Воронезької області, це зрозуміло. Але з Воронезької області - невідомий носій. Наприклад, якщо вони використовували ракети Х-59 або Х-69, то це пуски дійсно з літаків Су-34 з Воронезької області могли здійснюватися. Вони залітають досить далеко, в цих ракет до 400 кілометрів дальність, приблизно 350. А якщо Ту-22, то вони пробували використати свої недалекобійні ракети, ці Х-22 аеробалістичні, на максимальну дальність, тому і наближались максимально близько", - пояснив Романенко.

На уточнення щодо максимальної дальності ракет Х-22 він сказав: "500 кілометрів, але це по містах, бо там точність ніяка. А Х-32 - до 600 кілометрів і більш точно, бо там повністю обладнання було змінено... Х-32 - це та сама ракета, той самий корпус ракети, але все змінено: нове обладнання і оновлений двигун".

Також на запитання щодо відео, де одна з ракет падає у Київське море, та чи свідчить це про "точність" російських ракет, експерт зазначив, що з Воронезької області також могли запускати корейські ракети, KN-23.

"Ці ракети дійсно мають звичку падати в полях, в лісах, ну, зараз падають в море. Я думаю, що якщо така точність ракети, то мабуть, все ж таки росіяни використовували корейську ракету", - сказав Романенко.

Водночас він зауважив, що українська система радіоелектронної боротьби працює і працює активно.

"Зараз "Шахеди" залітають куди завгодно. А це означає, що їх з курсу збивають, власне, РЕБом. І причому цей РЕБ досить протяжний. Розумієте, одна станція РЕБ може 20 кілометрів по трасі глушити. А вочевидь, розгорнута ціла система радіоелектронної боротьби, тому що ці "Шахеди" не можуть зв’язатися з супутником у багатьох місцях, повернутися на трасу, і починають виконувати польоти по кругу", - пояснив авіаексперт.

Так, він висловив сподівання, що РЕБ "закільцювали", скажімо, на всю Україну, і він працює синхронізовано, під керівництвом єдиної системи".

Масована атака 26 серпня - деталі

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 26 серпня, в Україні було оголошено масштабну повітряну тривогу. Ворог атакував ракетами та дронами. Вибухи лунали в багатьох областях.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що цей удар був одним з найбільших за час повномасштабної війни. Росіяни цілилися по обʼєктах критичної цивільної інфраструктури. За його словами, було застововано більше сотні ракет різних типів та близько сотні "Шахедів".

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман вважає, що під час цієї атаки російські війська використали лише третину від тих ракет, які підготували. Не виключено, що ворог може готувати ще один обстріл.

Вас також можуть зацікавити новини: