
Окупанти, перегрупувавшись, розпочали другу хвилю наступу на Донбасі. Про це сказав керівник безпекових програм центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук в ефірі телемарафону.
Він зазначив, що на Покровському напрямку українські військові потужно стримували ворога, що призвело до серйозних втрат з його боку, тому окупантам довелося відтягувати свої сили для перегрупування.
За словами Лакійчука, цей час Сили оборони України використали для контрнаступу на південний захід і на північний схід від Покровська і було просування на критичних напрямках. "Важливо навіть не просування, а те, що розбили ті сили, які зараз будуть знову лізти", - наголосив експерт.
При цьому він додав, що, ймовірно, окупанти завершили перегрупування і вже вчора кількість боєзіткнень зросла в півтори рази, зокрема, біля Покровська, Торецька, Часового Яру, а також біля Курахового. "Це говорить про те, що, перегрупувавши сили, накопичивши резерви, ворог вдається до другої хвилі наступу на Донбасі", - наголосив Лакійчук.
За його словами, попри великі втрати в людях, техніці, росіяни продовжуються "м’ясні штурми". При цьому експерт додав, що окупанти за кількістю ресурсів мають перевагу, а також в них серйозна авіаційна підтримка.
Лакійчук повідомив, що вогнева підтримка у ворога стає меншою – співвідношення між українськими і російськими ударами вже зараз 2 до 1 на користь противника, а раніше була 5 і навіть 7 до 1. Він підкреслив, що за останній час інтенсивність знищення російських гармат, артилерійських систем зросла до 5 разів і це "неймовірний результат", бо у ворога починає не вистачати артилерії, тому почали її "тягнути" з КНДР.
Ситуація на Покровському напрямку
Командир взводу 24ОШБ "Айдар" Станіслав "Осман" Бунятов розповів, що російські окупанти на гарячому Покровському напрямку страждають від обморожень та скаржаться на відсутність провізії.
За його словами, полонені росіяни з Покровського напрямку жаліються на постійні обмороження і відсутність провізії, розповідають що замість води їдять сніг, якщо пощастить топлять його, їжу збирають по рюкзакам 200-х та евакуйованих 300-х.