Українські військові та аналітики вважають, що такий крок дасть змогу краще стримувати російські війська / Колаж УНІАН, фото - УНІАН/Андрій Марієнко, УНІАН/Віктор Ковальчук

Наприкінці червня стало відомо про те, що Україна виходить з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін. Це може допомогти уповільнити просування російських військ, пише Reuters.

Зазначається, що Україна зіткнулася з труднощами в забезпеченні нових поставок артилерії та боєприпасів зі США через рішення Пентагону про перегляд військової допомоги іншим країнам. Тому можливість використовувати додаткову зброю не завадить.

"Росія не дотримується жодних конвенцій, то чому ми маємо? Ми маємо це зробити, тому що, якщо ми замінуємо (нашу землю), то в нас буде шанс не здати її", - сказав журналістам український військовий на ім'я Олексій.

Відео дня

В агентстві поділилися, що 26-річний Олексій уже шість місяців проходить складний курс реабілітації після того, як позбувся більшої частини лівої ноги внаслідок вибуху протипіхотної міни. Проте він вважає, що Україні варто вийти з Оттавської конвенції.

Журналісти нагадали, що Росія не є учасницею цього договору. Військові аналітики, правозахисні організації та українські солдати підтверджують, що росіяни широко використовують протипіхотні міни.

В агентстві наголосили, що близько чверті території України вкрито мінами або боєприпасами, що не розірвалися. Ба більше, прифронтові райони та окремі ділянки Курської області в Росії густо заміновані невеликими вибуховими пристроями.

Три військові аналітики в розмові з журналістами заявили, що протипіхотні міни є корисним засобом для протидії новій тактиці Росії. Вона полягає у відправленні невеликих штурмових загонів, деякі з яких пересуваються на мотоциклах.

"Коли наша сторона не має великої кількості піхоти на передовій, створення системи перешкод за допомогою таких мін посилює оборону, тож ми не покладаємося винятково на БПЛА чи артилерію", - сказав науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлієсков.

Командир роти саперів з 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка з позивним "Ворон" розповів, що великий роторний дрон може бути використаний для розгортання до 70 протипіхотних мін за раз. За його словами, вони можуть ефективно мінувати віддалені райони.

Україна виходить з Оттавської конвенції - що відомо

Нагадаємо, що народний депутат від "Голосу", секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко 29 червня оголосив про те, що Україна виходить з Оттавської конвенції. Вона забороняє застосування, накопичення і виробництво протипіхотних мін.

Народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поділився, що українські виробники незабаром можуть почати виробництво протипіхотних засобів ураження. Він зазначив, що Україна здатна налагодити власний випуск протипіхотних мін і купувати їх у країн, які не ратифікували конвенцію.

Вас також можуть зацікавити новини: