
Великий бізнес має активно залучитись до потреби оборони України, а не працювати під час війни виключно на свій прибуток. Про це сказав військовослужбовець, співзасновник Центру підтримки аеророзвідки, народний депутат 8 скликання Ігор Луценко в етері Radio NV.
На його переконання, наш великий бізнес має самоорганізуватись, щоб захищати як себе від тих самих ракетно-дронових атак росіян, так і посилити загалом військово-обороні потужності нашої держави. Луценко каже, що на початковій стадії великий бізнес може організувати щось на кшталт профспілок постражалих від російських ударів і далі його розширювати.
"Росія офіційно проголосила курс на знищення України протягом десятків років. Тобто вони кажуть: "Якщо нам треба буде десятки років, це не проблема, ми готові працювати десятки років для того, щоб знищити Україну". Це було офіційно росіянами заявлено в Стамбулі. І український бізнес не зможе з собою забрати за кордон свої земельні неділи, свої заводи, свої копалини, на котрих вони багатіють весь час і в тому числі під час війни. І українському бізнесу слід якось захищатися від оцього проголошеного Росію курсу на знищення України і разом з Україною великого бізнесу", - зазначив Луценко.
На його переконання, бізнесу слід організовуватися і співпрацювати з державою, щоб вона так само робила правильні кроки. Бо держава завжди слухала і буде слухати великий бізнес. Луценко стверджує:
"Я приведу, до речі, приклад, наскільки лояльно під час війни ставиться держава. От великі агрохолдинги, великі підприємства на сьогодні вони забронювали, ну, я би сказав, мінімум десь 90% всіх, кого заброньовано на сьогодні. Я не буду називати якісь абсолютні цифри, але за моїми оцінками, саме великим бізнесом для потреб свого прибутку заброньовано 90% усіх, кого заброньовано державою на сьогодні. Тобто це не потреби оборонки…".
За його словами, мільярдери-бізнесмени знають і зможуть пояснити державі, державним менеджерам, міністрам, і т.д. яким чином слід організувати процес по створенню нових технологій, покращенню існуючих військових технологій і створенню великих виробництв.
"Великий лобізм, створення великих економічних суб'єктів і освоєння нових технологій. Це все наш український бізнес більш-мене свого часу показував і я думаю, що в майбутному теж покаже. Просто потрібно бути більш активним і не чекати, що якийсь там добрий міністр чи добра людина в Генштабі от порішає оці всі проблеми з російськими дронами, як на фронті, так і в тилу. Ні, цього не станеться", - наголосив екснардеп.
Луценко зауважив, що в Росії саме таким шляхом пішли і наразі ворог має переваги. Це також досвід Великої Британії, Німеччини у Другої світовій війні, будь-якої іншої країни, котра активно брала участь у великомасштабній війні. Йдеться про планування, фінансування розробок оборонного комплексу, запровадження стандартизованих підходів до виробництва продукції.
"Коли, наприклад, один і той же винищувач, він стандартизовано роздавався багатьом виробникам з мінімальною маржею, але щоб цей винищувач могли виробляти, скажімо, всі ті компанії, котрі здатні на таке. Я би сказав, що це не комерційний підхід. Це підхід, коли нам потрібно максимально по кількості продукція, максимум по валу оцієї продукції. І от такі підходи так само нам потрібні. Тому що такі підходи вже давно застосовує проти нас Росія. Ми бачимо, наскільки вона вирвалась вперед по тих же "шахедах". Ми не можемо в рази з нею зараз тягатися. Хоча, наші потужності зростають, але все одно ми від них відстаємо", - пояснив Луценко.
Він підкреслив, що росіяни не такі винахідливі як ми, але в них працює оцей підхід. Луценко сказав:
"Великий їхній бізнес - придворний Путіна - бере, фінансує це все. Держава так само бере, фінансує це все, масштабує. І воно врешті-решт по нас от щоночі, на жаль, летить. У нас же, ну, оці "гаражні" підходи. Так не може бути. Так ми довго не протягнемо".
Воєнна економіка РФ
Як повідомляв УНІАН, нещодавно російське опозиційне видання Insider опублікувало матеріал, в якому зазначалось, що РФ почала стрімко розвивати власну індустрію виробництва дронів, скопіювавши український досвід. Як стверджували журналісти, замість централізованих закупівель у великих оборонних компаній Москва почала спонсорувати невеликі "гаражні" стартапи з виробництва БПЛА і вони перетворилися на великі бізнеси, оскільки війна в Україні - це наразі "війна дронів".