
Збройні Сили України скоріш за все посилюється черговою потужною 155-мм самохідною артилерійською установкою Krab, яку передає Варшава. Принаймні про це повідомляють польські ЗМІ з посиланням на джерело в уряді.
Більше того, вже і проведене навчання сотні українських артилеристів. А передається одразу 18 одиниць САУ, чого вистачає для формування трьох повноцінних батарей.
Можливості САУ Krab
Самохідна артилерійська установка Krab - сучасне 155-мм система з довжиною ствола у 52 калібри, як і на інших сучасних зразках, таких, як PzH 2000 або CAESAR. А загалом Krab є чудовим прикладом, коли оборонно-промисловий комплекс країни набуває нових компетенцій завдяки міжнародній співпраці.
Бо Варшава одразу зробила ставку на закупівлю ліцензії на виробництво вже існуючої артилерійської частини, якою стала британська башта від САУ AS-90, до якої додали польську цифрову систему управління вогнем Topaz.

А згодом відмовились і від ідеї поставити британську башту на власне шасі, віддавши перевагу ліцензійному виробництву одного з кращих у своєму класі - К9 від корейського Samsung. Таким чином Krab - це британсько-корейсько-польська САУ, серійне виробництво якої розпочалось лише у 2014 році.
Завдяки такому поєднанню Krab знаходиться, як мінімум, на рівні з іншими сучасними САУ. Як за дальністю стрільби, яка становить до 30 км звичайними снарядами та до 40 - активно-реактивними. Так і за точністю вогню, яка забезпечується цифровою системою із балістичним радаром MVRS-700 SCD.

Особливості САУ Krab
Гармата САУ Krab має клиновий затвор та напівавтоматизоване заряджання, коли заряджаючий має покласти снаряд на лоток, подача та досилання йде автоматично, а потім необхідно рукою додати заряд. Це забезпечує серію з трьох пострілів за 10 секунд, а також стандартний для всіх інших напівавтоматичних 155-мм систем довгостроковий темп в один постріл за 30 секунд.
Krab також має вкрай високу рухливість та може змінювати позицію вже через 30 секунд після пострілу. До того ж шасі К9 відрізняється високою надійністю, а гідропневматична підвіска забезпечує вкрай плавний хід.
На додачу, потужний 1000-сильний двигун поєднаний із автоматичною трансмісією Allison X1100, яка відома тим, що встановлюється на танки Abrams.

А що вкрай важливо у реальній експлуатації - Krab оснащений додатковою силовою установкою. Це дозволяє йому працювати без вмикання основного двигуна, що економить не тільки паливо, а й ресурс машини.
Слід зазначити, що для Варшави передача одразу 18 САУ це відверто сильний вчинок, бо загалом в армії Польщі цих артилерійських систем, за різними джерелами, 56-80 одиниць. Також ця САУ зовсім не дешева, відповідно до контракту 2016 року Польща замовила 96 одиниць Krab за 1,1 млрд доларів. Тобто фактична ціна одного САУ Krab - 11,46 млн доларів.
САУ Krab-характеристики
- Калібр: 155 мм
- Довжина ствола: 52 калібру
- Дальність стрільби: до 30 км звичайним і 40 км активно-реактивним боєприпасом
- Бойова маса: 52,1 т
- Максимальна швидкість: 60 км / год
Вас також можуть зацікавити:
- Україна планує купити САУ Zuzana у Словаччині: що це за зброя і чому це важливо
- Французька САУ CAESAR: чому це справжній повелитель вогню і чим він кращий артсистем РФ
- Німецька PzH 2000: чи дійсно це найкраща самохідна артилерійська установка
- Німецька зенітна САУ Gepard: чи здатна вона збивати "калібри"
- САУ Dita: новітня артилерійська система з Чехії, якою зацікавилися ЗСУ-характеристики і можливості
- САУ M109: на що здатна ця самохідна артилерійська установка і її характеристики