Storm Shadow вже стали високоефективною зброєю для України / фото armyinform.com.ua

Є вагомі підстави вважати, що США і Велика Британія готові протягом кількох днів зняти обмеження на використання Україною ракет великої дальності по цілях на території Росії. Зокрема, йдеться про ракети Storm Shadow. У BBC описали, який вплив ці ракети можуть мати на перебіг війни.

За словами військового аналітика і колишнього офіцера британської армії Джастіна Крампа, Storm Shadow вже стали високоефективною зброєю для України, точно вражаючи добре захищені цілі на окупованій Росією території.

"Не дивно, що Київ лобіював їхнє використання на території Росії, особливо для націлювання на аеродроми, які використовуються для проведення атак планувальними бомбами", - зазначив він.

Він упевнений, що незважаючи на вжиті Москвою заходи, удари зазначеними ракетами "ускладнять забезпечення військової логістики, командування та управління, а також авіаційної підтримки":

"І навіть якщо російські літаки відійдуть далі від кордонів України, щоб уникнути ракетної загрози, вони однаково зазнають збільшення часу і витрат на кожен виліт на лінію фронту".

Директор з військової науки аналітичного центру Rusi Метью Севілл вважає, що зняття обмежень на удари далекобійними ракетами по російській території поставить РФ перед дилемою: де розмістити свої дорогоцінні засоби ППО, що, своєю чергою, полегшить проходження українських безпілотників. У те, що Storm Shadow переламають ситуацію, він не вірить.

Ракети Storm Shadow - що про них відомо

У виданні нагадують, що Storm Shadow - це англо-французька крилата ракета з максимальною дальністю польоту близько 250 кілометрів. Французи називають її SCALP.

"Вона запускається з літака, потім летить зі швидкістю, близькою до швидкості звуку, огинаючи рельєф місцевості, а потім падає і підриває свою фугасну боєголовку. Storm Shadow вважається ідеальною зброєю для проникнення в укріплені бункери і сховища боєприпасів", - ідеться в статті.

Як акцентували в BBC, кожна така ракета коштує близько 1 мільйона доларів, у зв'язку з чим їх зазвичай запускають як частину ретельно спланованого потоку набагато дешевших безпілотників, щоб збити з пантелику і вимотати протиповітряну оборону противника.

Нагадаємо, раніше в NYT зважили, чи варто Україні дозволити удари вглиб Росії.

Вказувалося з посиланням на думки експертів, що американські ракети ATACMS, зокрема, можуть бути націлені на російські наземні системи ППО, що загрожують українському флоту винищувачів F-16. Літаки ж у свою чергу можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з російськими керованими авіабомбами.

Вас також можуть зацікавити новини: