Бійці визнають, що воювати під Курськом простіше, аніж на Донбасі / фото Генштаб ЗСУ, facebook.com/dshv82odshbr

Для пересічних українських солдатів успішна операція в Курській області стала можливістю насолодитися помстою росіянам за руйнування в Україні. Про це пише The Independent, журналіст якого поспілкувався з бійцями на Курському напрямку.

"Це було неймовірне відчуття — усвідомлювати, що цього разу ми захоплюємо їх. І ми сміялися, як божевільні, коли копали окопи на ворожій землі, на російській землі", — сказав солдат із позивним "Ляша".

За словами бійця, його підрозділ ще в перший день наступу пройшов повз Суджу і просунувся щонайменше на 20 км углиб російської території. Там вони окопалися, а інші просувалися вперед у трьох-чотирьох напрямках, у тому числі в напрямку самого Курська.

Відео дня

Зараз підрозділ "Ляші" перебуває на 5-денному відпочинку в Сумській області, щоб потім знову повернутися на ворожу територію. Бійці вважають це ознакою довготривалих планів українського командування щодо цієї операції. 

"Спочатку російські солдати, з якими ми зіткнулися, були здивовані та шоковані, і багато з них охоче здалися. Вони не хотіли вмирати. Були також підрозділи чеченських солдатів, які базувалися навколо Суджі, і вони були дуже налякані. Вони робили жахливі речі в Україні і боялися, що ми будемо катувати і страчувати їх так, як вони чинили з українськими цивільними та військовими. Деякі з них були у цивільному одязі, коли ми їх захопили, і вони покинули багато своєї зброї та транспортних засобів, коли втекли", – розповідає "Ляша".

Боєць із позивним "Афон" зізнається, що українці "можливо, трохи знущалися над ними", але наголошує, що нікого не катували і не били. 

"Вони нам потрібні живі, бо їх поміняють на наших людей, яких тримають росіяни. Але ми так не поводимося. Жоден цивільний мешканець чи солдат, який здався в полон, не зазнали жорстокого поводження з боку нікого в нашому підрозділі. Справа честі показати світу, що ми не схожі на росіян. Ми цивілізовані, а вони варвари", – каже "Афон".

Цивільні мешканці захоплених на Курщині сіл, за словами "Ляші", ставилися до українців доброзичливо, але ухилялися від коментарів щодо російських воєнних злочинів в Україні. "Ніхто з нас не хотів цієї війни", – стверджувала одна бабця в російському селі.

"Афон", "Ляша" та більшість їхніх товаришів є досвідченими солдатами, які воювали з початку російського вторгнення у 2022 році. Їх перекинули зі сходу України, де бої були значно запеклішими.

"Поки що бої, які ми пережили [в Курській області], були менш запеклими, ніж ті, до яких ми звикли в Україні. Але ми знаємо, що це тому, що більшість із тих, з ким ми зіткнулися, — це нещодавно призвані або погано навчені люди, які ніколи раніше не брали участі в боях", – каже "Афон" і додає, що значних втрат їм завдали плануючі бомби з російських літаків і ракети.

Бійці вважають, що "розлючений Путін" захоче кинути в Курську область максимум сил, щоб відкинути українські війська.

"Ми не знаємо, як все обернеться, але ми всі вважаємо, що це краще, ніж застрягти в окопах місяцями, піддаючись ударам потужних російських плануючих бомб, артилерії, ракет і спостерігаючи, як наші друзі гинуть або отримують поранення навколо нас. Принаймні зараз ми в русі. Ми вийшли з глухого кута, і моральний дух дуже високий", – кажуть бійці.

Операція в Курській області: останні новини

Як писав УНІАН, за два тижні операції в Курській області ЗСУ захопили більше території, ніж захопила Росія від початку року. Колишній заступник командувача Сил спеціальних операцій Євген Сасько вважає, що загалом Курська операція – це вдалий хід. За його словами, не доцільно було в межах позиційної війни застосовувати на Покровському напрямку ті сили, які були спрямовані в Курську область. Він вважає, що РФ не витримає постійного повзучого наступу. 

За даними президента Володимира Зеленського, станом на понеділок під контролем ЗСУ перебувають уже 92 населені пункти країни-агресорки та загалом понад 1250 квадратних кілометрів російської території.  

Вас також можуть зацікавити новини: