Ракетно-гарматний комплекс "Панцир С1" не повинен боротися з балістичними ракетами / фото Міноборони РФ

Під час ракетної атаки на Крим вдень 23 червня росіяни намагалися збивати ракети ATACMS за допомогою ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С1", які не призначені для боротьби з такими цілями. Про це заявив військовий аналітик Олександр Коваленко.

Він зазначив, що російська пропаганда обурюється атакою українських ракет, під час якої загинули і були поранені цивільні, але на голови людям, за його словами, "насамперед валилися залишки від ЗКР ЗРГК "Панцир-С1".

"Важливо розуміти, що російські пропагандисти заявляють про застосування по Криму ракет ATACMS, але балістику вони намагалися збити, чомусь, саме ЗРГК "Панцир-С1", які до виконання такого завдання не пристосовані", - підкреслив Коваленко.

Відео дня

Також аналітик озвучив докір у бік цивільних, які продовжують їздити на відпочинок до Криму, через 2 роки після початку повномасштабної війни.

"Крим це не тільки тимчасово окупована територія, а й зона бойових дій. Їхати туди відпочивати - це як інстинкт лемінга, розбігтися і стрибнути зі скелі", - пояснив він.

Ракетна атака по Криму в неділю

Як писав УНІАН, сьогодні територію Криму було атаковано ракетами. Це стверджують і численні очевидці, і окупаційна влада. Відомо, що ракети намагалася збивати російська ППО, внаслідок чого загинули цивільні - щонайменше 3 особи, близько сотні дістали поранення.

Як заявили в російському Міністерстві оборони, російська ППО нібито збила 4 ракети ATACMS, а п'яту тільки підбила, і та вибухнула над пляжем, де було повно відпочивальників. Після цього російське Міноборони, анітрохи не бентежачись, звинуватило США в цілеспрямованому програмуванні ракет ATACMS для ударів по цивільному населенню Севастополя.

Вас також можуть зацікавити новини: